Chińskie patrole policji na Węgrzech

Opublikowano: 14.05.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1470

Chińscy policjanci pojawili się na węgierskich ulicach. To efekt umowy, jaką Budapeszt podpisał z Pekinem.

Węgry zawarły umowę z Pekinem, która przewiduje „współpracę w sprawach sądowych i bezpieczeństwa” – informuje niemiecka gazeta „Die Welt”.

W lutym chiński minister bezpieczeństwa publicznego Wang Xiaohong spotkał się z premierem Viktorem Orbanem i ministrem spraw wewnętrznych Sándorem Pinmarem. Efektem spotkania był umowa, wedle której węgierscy i chińscy policjanci będą wykonywać wspólne obowiązki patrolowe.

Chińscy policjanci będą pojawiać się przede wszystkim w miejscach popularnych turystycznie, by zajmować się turystami z Chińskiej Republiki Ludowej.

Prezes Warsaw Enterprise Institute Tomasz Wróblewski przestrzega, że wpuszczenie do siebie funkcjonariuszy komunistycznego reżimu jest niebezpieczne. „Chińskie patrole policji będą pilnowały porządku na Węgrzech. Węgrzy starają się prezentować to jako coś naturalnego, jako wsparcie dla rządu w Budapeszcie w pilnowaniu chińskich turystów. Niemniej to pierwszy kraj NATO gdzie obca formacja siłowa będzie funkcjonowała oficjalnie. Łatwo się wpuszcza, ciężej jest ich później wyrzucić. Węgrzy powinni to wiedzieć. Zwłaszcza w przypadku komunistycznych Chin, które mają długą historię rozpychania granic swoich uprawnień. To może być groźniejsze, niż sądzimy. Dziś to jest nadzorowanie chińskich turystów, jutro będzie ochrona chińskich inwestycji (16 mld euro), a potem ochrona trwałości rządu, który ich tam wpuścił” – napisał w swoich mediach społecznościowych.

Autorstwo: SG
Na podstawie: „Hungary Today”, „Die Welt”, „X”
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 14.05.2024 17:43

    Ale hipokryzja. A USmani w naszym kraju to po co zostali ściągnięci? Po co ustawa o ,,bratniej pomocy policyjnej,,? A oni czepiają się Węgrów bo zrobili to samo tylko z Chinolami? Oni przynajmniej oficjalnie to ogłosili. A nasze klakierki udają że Usmani to tylko ,,na wszelki wypadek,,..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.