Brytyjczyk niecenzuralnie o państwie Zełenskiego

Opublikowano: 14.05.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3612

„Ukraina to skorumpowane g***no, nie liczy się z nikim. Wychodzimy na durniów. Cała ta wojna z Rosją jest koszmarem” – stwierdził rozsierdzony Dominik Cummings, były doradca premiera Wielkiej Brytanii – Borisa Johnsona. Jego frontalny atak na politykę udzielania pomocy Ukrainie przez Zachód uwzględnia gospodarcze skutki sankcji, po których widać, że nie Rosji zaszkodziły, ale stworzyły poważne problemy Europie wynikające z wysokich kosztów utrzymania. Współpraca Rosji z Chinami przyniosła korzyści obu tym państwom.

W dalszej wypowiedzi Cummings nie oszczędził Borisa Johnsona, ostro krytykując go za wykorzystywanie kwestii ukraińskiej do działania w stylu fantazji Churchilla.

We fragmencie opublikowanej wypowiedzi dodał on: „Ta cała skorumpowana ukraińska struktura mafijna oszukała i wydoiła konsekwentnie nas wszystkich. I jeszcze teraz nas o*********ą, tak? Koszty utrzymania mamy wręcz kosmiczne, a doprowadziły do nich katastrofalne sankcje polityki Unii Europejskiej, a nie polityka Rosji. Twierdzili, że trzeba wspierać Ukrainę, a Chiny w tym pomogą. Nie. Mówiłem, że Chiny zarobią kolosalne pieniądze, wspierając Rosję. Wieczne tarcia z Rosją popchnęły ją do wojny, w której znalazła sojusznika w najpotężniejszym mocarstwie ekonomicznym. Jaką lekcję daliśmy Putinowi? Ano taką, że jesteśmy bandą pi*********h durniów. Chcę powiedzieć, że Putin wiedział o tym przed wojną, ale dopiero ona ukazała nasze oblicze całemu światu, jak nędznymi błaznami jesteśmy, a Ameryka jeszcze to potęguje, zajmując teraz rosyjskie aktywa. Bo Zachód nie powinien był nigdy dać się wmanewrować w ukraińskie bagno, o czym wielokrotnie mówiliśmy. Rosja też uzmysławiała, że jak w to wejdziemy, zostaniemy zniszczeni. A wszystko przez tak przeżarte korupcją państwo, które jest bez znaczenia. Boris Johnson traktował wojnę jak dar niebios, linę ratunkową, która miała wydobyć państwo z zapaści. Snuł mrzonki wzorem Churchilla. Jak na ironię, Westminster go krytykował jak kłamliwego szarlatana, ale potem przełknął te wszystkie jego brednie, biorąc je całkiem na serio”.

Tymczasem w tle toczącej się wojny i kryzysu dyplomatycznego, Wielka Brytania prowadzi kampanię antyrosyjską. Rząd właśnie zapowiedział wydalenie attaché obrony pod zarzutem szpiegostwa. Maksim Jełowik, o którego chodzi, jest pułkownikiem wywiadu rosyjskiej armii. O tym kroku zdecydowano po incydencie ujawniającym rzekomy spisek podpalenia obiektu w Londynie. Przygotowywany spisek miał dotyczyć ataków na miejsca mające powiązania z Ukrainą. W odpowiedzi na ten gest Rosja zapowiedziała stosowne kroki odwetowe.

Od 8 maja Londyn zaanonsował kolejne restrykcje drastycznie utrudniające działalność rosyjskich misji dyplomatycznych na terenie Zjednoczonego Królestwa, w tym – zakłócanie kanałów łączności. Rosjanie skomentowali te wydarzenia jako stałą taktykę bezpodstawnych oskarżeń o szpiegostwo bez poparcia jakimikolwiek faktami. W najnowszym przypadku miało chodzić o podpalenie magazynu w East London, do którego nie doszło, ale zarzut domniemanego szpiegostwa wystarczył do sankcji.

Tłumaczenie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. emigrant001 14.05.2024 14:12

  Nikt nie pozoruje szaleństwa, żeby coś na tym stracić.
  Pytanie pozostaje; jakie korzyści osiągną globaliści przez upadek gospodarczy Europy? i zbliżenie Chin i Rosji?
  Bo dla mnie to globalistyczne porażki.

 2. Katarzyna TG 14.05.2024 17:00

  > Bo dla mnie to globalistyczne porażki.

  Przetestowanie na żywo na 450 milionach mieszkańców eurokołchozu ideologii Zielonego Wału to nie porażka, to bardzo cenne doświadczenie.

 3. emigrant001 14.05.2024 17:49

  🙂 W Australli testują cashowy wał CBDC 2.0. Później Kanada a później reszta:) Going from dirty cash to digital trash:)
  Nie dożyję do starości:)

 4. replikant3d 14.05.2024 18:07

  emigrant001, kiedy wreszcie zrozumiesz że globaliści planują na DEKADY naprzód? Że z pozoru absurdalne wydarzenie przyniesie im korzyści w przyszłości. Niekoniecznie teraz…

 5. pikpok 14.05.2024 19:49

  Ale kto tam rządzi, te pajace czy jednak właściciele City of London którzy ich pewnie sponsorują?
  @emigrant001,widać syjonistyczno-satanistyczne pasożytdy kabaalistyczne szykują nam takie G_WNO na wzór Chiński, że żaden europejczyk normalnie by się na to nie zgodził.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.