PE zatwierdził wprowadzenie paszportów covidowych w UE

Opublikowano: 09.06.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 782

Parlament Europejski przyjął większością głosów wprowadzenie w UE cyfrowego certyfikatu covidowego, wynika z opublikowanych wyników głosowania.

Decyzja ws. certyfikatów składa się z kilku dokumentów, europosłowie poparli wszystkie rozwiązania absolutną większością głosów.

Certyfikat covidowy formalnie zostanie wprowadzony w UE 1 lipca, ale dokument jest już wydawany w trybie testowym, otrzymało go ponad 1 mln Europejczyków.

Komisja Europejska 17 marca przedstawiła projekt ustawy o wprowadzeniu we wspólnocie cyfrowych paszportów covidowych, które będą zawierać trzy warianty danych: informację o szczepieniu na COVID-19, negatywnym wyniku testu PCR czy przebytej chorobie i nabyciu odporności.

Chodzi o szczepienia preparatami, które zostały zatwierdzone w UE. Kraje wspólnoty będą mieć jednak prawo do samodzielnego dopuszczenia u siebie także innych szczepionek.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o