Państwo finansuje ładowarki do elektryków

Opublikowano: 11.08.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1528

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże od podatników blisko 17 mln zł spółce Anwim, właścicielowi sieci stacji Moya, na budowę 46 stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Umowy w tej sprawie zostały podpisane w Warszawie przez przedstawicieli NFOŚiGW oraz spółki Anwim.

Fundusz wyjaśnił, że w ramach pierwszego przedsięwzięcia Anwim planuje budowę 31 ogólnodostępnych stacji ładowania o mocy 120 kW każda. W ramach drugiego zadania ma powstać 15 ogólnodostępnych stacji ładowania o mocy 180 kW każda. Infrastruktura będzie udostępniana klientom do ładowania pojazdów elektrycznych. Łączny koszt obu przedsięwzięć to ponad 40 mln zł, a dotacja z NFOŚiGW wynosi 17 mln zł.

„Dzisiejsze dwie umowy to solidne wsparcie transportu zeroemisyjnego przez Narodowy Fundusz. Dzięki takim projektom przeciwdziałamy degradacji środowiska, a zarazem promujemy ideę „zielonej mobilności” i ochrony klimatu. Chcemy, aby w całej Polsce powstawały kolejne stacje ładowania. Ekologicznym i społecznym efektem projektu Anwim będzie poprawa jakości powietrza oraz zwiększona funkcjonalność użytkowa pojazdów elektrycznych” – wskazał wiceprezes NFOŚiGW Artur Michalski, cytowany w informacji prasowej.

Z prowadzeniem takiej polityki nie zgadza się redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!”, Tomasz Sommer. „Dlaczego państwo z przyczyn ideologicznych rozdaje pieniądze podatnika jakimś przedsiębiorcom? Przecież to rozbój w biały dzień. Zlikwidujmy to koryto” – napisał na „Twitterze”.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Drnisrozrabiaka 11.08.2023 16:06

    Kwota 17mln nie szokuje a szokuje zawrotna ilość ładowarek bo aż”31 ogólnodostępnych stacji ładowania o mocy 120 kW każda”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.