To był jedyny taki samochód elektryczny w Polsce

Opublikowano: 20.04.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2990

Samochód elektryczny Lucid Air doszczętnie spłonął na warszawskim Mokotowie. Wcześniej uderzył w słup.

Do zdarzenia doszło w piątek przed południem na skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Madalińskiego. Kierowca elektryka, na którym najprawdopodobniej wymuszono pierwszeństwo, chciał uniknąć zderzenia z innym pojazdem, odbił w bok i wpadł prosto na słup.

Po uderzeniu w słup auto elektryczne stanęło w płomieniach. Kierowca szczęśliwie zdążył się w porę ewakuować. Z samochodu elektrycznego praktycznie nic nie zostało.

Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Choć pierwotnie ogień udało się ugasić w 10 minut, to po jakimś czasie doszło do wznowienia ognia. Strażacy przystąpili do chłodzenia, które trwało w sumie 40 minut. Gdy wydawało się, że akcja jest na ukończeniu, ogień jeszcze kilkukrotnie pojawił się w baterii trakcyjnej. Po kilku godzinach od zdarzenia na miejscu wciąż pracują służby. Okoliczne ulice były zablokowane przez minimum cztery godziny. Po godzinie 17 jest już lepiej, chociaż wciąż występują utrudnienia.

Jak podaje branżowy serwis Autokult.pl, był to najprawdopodobniej jedyny taki samochód elektryczny w Polsce. Model Lucid Air Dream Edition R kosztuje ponad milion złotych. Skąd taka cena? Producent zapewnia, że przy pełnej baterii samochód ma zasięg 833 km, a czas ładowania potrzebny do przejechania 200 mil (322 km) to jedynie 12 minut. Na tle innych elektryków to przepaść.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. RisaA 20.04.2024 15:37

  Ten pożar był ekologiczny. Witaminy w postaci związków litu trafiły do przyrody by ją wzbogacić. Wdychanie pyłu tlenku litu uniesionego ogniem jest zdrowe.

 2. Szwęda 20.04.2024 17:53

  Jak nic nie zostało, została kupa toksycznej spalenizny, plastików, elektroniki, spalonych akumulatorów itd.

 3. emigrant001 20.04.2024 17:55

  Szaleństwo ekologiczne długo już nie potrwa:)

 4. niusy 20.04.2024 20:22

  http://niusy.pl/@warszawa.eska.pl/atl

  “Śmieciarka spłonęła na Wisłostradzie”

 5. LichoNiespi 21.04.2024 14:17

  Kupujcie tylko elektryczne auta..te cudowne auta….elektryczne auta majom nawet elektryczne krzesla.

 6. RisaA 21.04.2024 16:15

  @LichoNiespi. Eh, gdyby faktycznie miały, to by ci rezylianie nie byli przyklejeni do szybeczki smartfona, gdzie się zaczyna i kończy ich dzień w przeciwieństwie do normalnych ludzi.

 7. Murphy 22.04.2024 10:25

  Tradycyjny ICE to by się pewnie wcale od takiego uderzenia nie zapalił.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.