Pandemia zwiększyła liczbę urodzeń martwych i zgonów matek

Opublikowano: 03.04.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1556

Według międzynarodowego przeglądu danych opublikowanego w środę, wskaźniki martwych urodzeń i zgonów matek wzrosły o około jedną trzecią podczas pandemii COVID-19. Łącząc dane z 40 badań z 17 krajów, przegląd wykazał, że blokady, zakłócenia w usługach położniczych i strach przed wizytą w placówkach opieki zdrowotnej zwiększały ryzyko ciąży, prowadząc do ogólnie gorszych wyników dla kobiet i niemowląt.

„Pandemia COVID-19 wywarła głęboki wpływ na systemy opieki zdrowotnej” — powiedziała profesor Asma Khalil, która współprowadziła badania na Uniwersytecie św. Jerzego w Londynie. „Zakłócenie spowodowane … doprowadziło do możliwych do uniknięcia zgonów zarówno matek, jak i dzieci, zwłaszcza w krajach o niskich i średnich dochodach”.

W przeglądzie opublikowanym w czasopiśmie „Lancet Global Health” stwierdzono ogólny wzrost ryzyka urodzenia martwego dziecka i śmierci matek podczas pandemii oraz stwierdzono, że wpływ na biedniejsze kraje był nieproporcjonalnie większy.

Stwierdzono również znaczną szkodę dla zdrowia psychicznego matki. Spośród 10 badań włączonych do analizy, które dotyczyły zdrowia psychicznego matki, w sześciu stwierdzono wzrost depresji poporodowej, lęku matki lub obu.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.