Odkrycia archeologów zmienią historię regionu Amazonki

Opublikowano: 02.04.2018 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1284

Badania archeologiczne prowadzone w Ameryce Południowej zaskakują naukowców już od wielu lat. Trudno jednak porównać odnalezienie setek ruin dawnych świątyń lub dawnych miast, do odkrycia że dorzecze Amazonki nie było wcale niezamieszkałą połacią lasu deszczowego a raczej stanowiło ono dom dla blisko miliona mieszkańców.

To przełomowe badanie zostało sfinansowane przez National Geographic Society i University of Exeter. Natomiast ich wyniki zostały niedawno opublikowane w czasopiśmie “Journal Nature Communications”. Zdaniem archeologów, uważane dotychczas za niezamieszkałe tereny dorzecza Amazonki były domem dla prawie miliona mieszkańców rozlokowanych w blisko 1500 ufortyfikowanych wiosek. Wszystko to, miało istnieć pomiędzy 1200 a 1500 rokiem n.e.

Odkrycie stało się możliwe dzięki szeroko zakrojonym wykopaliskom, w wyniku których, archeolodzy natrafili na ślady węgla drzewnego i pozostałości dawnej ceramiki. Odnalezione pozostałości sugerują iż te nieznane wcześniej skupiska ludzkie rozciągały się na obszar o promieniu 1800 km.

Najnowsze badanie stoi w zupełnej sprzeczności z dotychczasowymi teoriami na temat okolic Amazonki. Dzięki przeprowadzonym badaniom, poznaliśmy kolejną nieznaną do tej pory tajemnicę Ameryki Południowej i jej dawnych mieszkańców. Stoimy więc przed odkryciem, które dosłownie przepisuje historię tego regionu. Do tej pory archeolodzy odnaleźli około 1300 geoglifów i wiosek jednakże wiele wskazuje na to, że jest to zaledwie czubek góry lodowej. Nie wykluczone, że już wkrótce dowiemy się czegoś więcej.

Autorstwo: M@tis
Zdjęcia: University of Exeter
Na podstawie: Exeter.ac.uk, Nature.com
Źródło: InneMedium.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.