Za prezydenta Luli lasy Amazonii płoną „rekordowo”

Opublikowano: 29.02.2024 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1007

W Brazylii odnotowano w lutym prawie 3000 pożarów lasów Amazonii. Padł tu rekord. Według zdjęć satelitarnych brazylijskiego Instytutu Badań Kosmicznych (INPE) w ciągu miesiąca zarejestrowano 2940 pożarów.

Okazuje się także, że w lutym w Brazylii, emisja CO2 związana z pożarami lasów osiągnęła najwyższy poziom od co najmniej dwóch dekad. To miesięczne rekordy od czasu rozpoczęcia takich pomiarów w 1999 r.

Liczba 2940 pożarów to o 67% więcej niż w lutym roku 2007 (poprzedni rekord, w którym odnotowano 1761 pożarów). Przyczyną jest susza, ale trudno nie odnieść się i do polityki.

W czasach, kiedy Brazylią rządził prawicowy prezydent Jair Bolsonaro, każdy pożar lasu miał obciążać jego politykę. Zarzucano mu brak troski o ekologię, traktowanie lasów Amazonii po macoszemu i o proces ich wylesiania, razem z brakiem opieki nad „rdzenną ludnością”.

Teraz rządzi idol lewicy Ignacio Lula da Silva, a pożary pustoszą las i nikt przytomny nie zwala na lewaka winy.

Autorstwo: BD
Zdjęcie: pixundfertig
Na podstawie: AFP
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. niecowiedzacy 29.02.2024 16:41

    Pisał to jakiś Prawak bo zapomniał dodać iż Czigodny Jair Bolsonaro wyciął w ciągu swojej kadencji czyli 4 lat tyle lasów ile poprzednio wycięto przez 40 lat. A swoją drogą PISiory też nieźle rąbali polskie lasy a wszystkie drogi miały prowadzić przez środek rezerwatów przyrody chronionych prawem. Tylko ciekawe do czego nagle było potrzeba tyle drewna i komu? Ale co się dziwić skoro prawdziwa nazwa PIS to: Zalegalizowane bezprawie i niesprawiedliwość. Do tej pory jest bajzel z sądami, prokuratorami, a uchwalona przez PIS ustawa stanowi iż każdy kto dostaje na rękę 730 zł nie ma prawa otrzymać żadnego dofinansowania. Przecież to horrorowy survival lub ukryta eutanazja.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.