Nowy kalendarz szczepień na rok 2019

Opublikowano: 15.10.2018 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3003

Portale medyczne donoszą, że w ciągu najbliższych dni ma zostać zatwierdzony kalendarz szczepień na kolejny rok.

Narzucone przez urząd ministra Jarosława Pinkasa zmiany obowiązkowego kalendarza szczepień na 2019 rok przewidują:

– przesunięcie szczepienia MMR (odra, świnka, różyczka) z 10 na 6 rok życia (a więc ma być podane razem z czterema innymi dawkami zwiększając ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, czyli NOP);

– obowiązkowe szczepienie na rotawirusy dla niemowląt;

– rozważane jest obowiązkowe szczepienie HPV dla 11-letnich dziewcząt (z zalecania szczepionki wycofał się rząd japoński po zbiorowym pozwie jej ofiar);

– łaskawie szczepienie BCG (mimo zapowiadanemu pozwu zbiorowego o powikłania tej szczepionki) ma być przesunięte na ostatni dzień pobytu noworodka w szpitalu.

Źródło: StopNOP.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,20 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
KubaD.
Użytkownik
KubaD.

Dobrze, że się z tamtą wyprowadziłem. Nigdy nie zobaczą zapłaconych przeze mnie podatków.

polach
Użytkownik
polach

Okupant jest bezczelny, ale już nie długo będzie rozliczony, za cierpienia wielu rodzin za przymus szczepień! razem z tymi figurantami mieniącymi się ministrami etc.
Sława II RP!

gajowy
Użytkownik
gajowy

@Cunis
Szczepienia dorosłych mało dają. To znaczy mało rujnują zdrowie.
Wynika to ze studium porównawczego szczepionych/nieszczepionych przedstawionego na tym portalu z miesiąc temu. Wynika z niego że im wcześniej podane szczepienie tym większe prawdopodobieństwo degradacji zdrowia.
Poza tym jako dorosły mam pewne możliwości neutralizacji efektu szczepienia.
Mogę na przykład tuż przed przymusowym szczepieniem zażyć zeolit mikronizowany lub inny absorbent działający w krwioobiegu, by wychwycić nienaturalne substancje, także komponenty wirusów i je w ciągu kilku godzin wysikać.
Małę dzieci są najbardziej bezbronne.