Nowa minister zdrowia w służbie COVID-19

Opublikowano: 15.12.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 5360

Minister zdrowia Izabela Leszczyna rozpoczyna swoje rządy od zamówienia nowej partii tzw. „aktualizowanych” szczepionek przeciwko covidowi oraz planuje powołanie czegoś na wzór Rady Medycznej, co nazywa zespołem ds. monitorowania sytuacji epidemiologicznej.

Minister w zamieszczonym nagraniu przekazała, że do zespołu ds. monitorowania sytuacji epidemiologicznej wejdą osoby uznane za ekspertów i naukowców. „W tej chwili zbieramy ten zespół, organizujemy” – dodała.

Nowa minister zdrowia podjęła decyzję o zamówieniu kolejnej partii 200 tys. szczepionek. Jeszcze w tym tygodniu ma dotrzeć 183 tys. preparatów Nuvaxovid. „Każdy, kto będzie chciał się zaszczepić, będzie mógł to zrobić” – wskazała Leszczyna.

Od 6 grudnia br. szczepionkę Nuvaxovid (firmy Novavax) zmodyfikowaną na podwariant koronawirusa XBB.1.5. można przyjąć w ramach podstawowego szczepienia albo jako dawkę przypominającą. Szczepić mogą się osoby, które ukończyły 12 lat i wcześniej nie szczepiły się przeciw COVID-19 oraz te, które się zaszczepiły, a od ostatniego szczepienia upłynęło co najmniej 6 miesięcy.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. Stanlley 15.12.2023 14:54

  Proponuję najpierw komisyjnie tym zaszczepić wszystkich posłów, bracowników kancelari – to chyba już ponad 100 osób? Urzędników związanych z pracą sejmu i obsługą posłów – oraz oczywiście wszystkich członków parti obecnie zasiadających 🙂

  Ale nie oszukujmy się…. do tego nie dopuszczą bo oni chcą nam to wstrzykiwać a potem bezczelnie powiedzieć “sam chciałeś, nie będzie odszkodowania”

 2. Kazma 15.12.2023 16:02

  No, wspaniale…

 3. Kaczor3333 15.12.2023 19:18

  Chcąc się utrzymać przy korycie, trzeba płynąć z prądem. Zmieni się narracja, to i ta pani nagle zmieni zdanie i swoje przekonania.

 4. Baltazar Bombka 15.12.2023 20:31

  Jeszcze zatęsknicie za PISem, jak się obudzicie w kolorowej Polsce.

 5. replikant3d 15.12.2023 20:53

  Gdyby nie była ,,zamordystką,, covidową nie zostałaby ministrem zdrowia….
  Baltazar Bombka, I jedni i drudzy grają do tej samej ,,bramki,, Obudź się…

 6. Irfy 16.12.2023 07:25

  Nie demonizowałbym tej informacji. Nie mówię, że nowa minister nie jest covidową zamordystką, bo tego nie wiem. Ale jej obecne posunięcia cech zamordyzmu na razie nie noszą. Powołanie “Zespołu do spraw”? To wskazywałoby raczej na żyłkę cwaniactwa i szerokie koneksje nowej minister. Która musi teraz wypełnić zobowiązania wobec rodziny i znajomych. Dlatego wciśnie ich do tego “Zespołu”, za dajmy na to skromne 10 tysięcy na rękę. Zespół będzie się zbierał raz w miesiącu, na posiedzeniach zdalnych a potem radośnie liczył kasę. Może nawet odpali z tego jakąś dolę swojej dobrodziejce?

  Co do preparatów, to na razie też nie widzę powodów do paniki. Zwykłe podtrzymywanie narracji, którą podtrzymywać trzeba, żeby nie narażać się na jeszcze więcej przykrych pytań. Gdyby się nagle okazało, że “zbawiennych preparatów” nigdzie nie można zdobyć, to wyglądałoby to mocno podejrzanie. Jak to? Takie były niezbędne, a teraz nie ma? Wyparowały? To może przedtem też nie były niezbędne a ktoś kogoś nabił w butelkę? A największy wrzask podnieśliby covidianie, ci fanatyczni, którzy nadal chodzą w najcięższych wersjach namordników. I których będzie jakoś tak 200 tysięcy. Inna sprawa, że ja bym im za sakrament szprycy kazał płacić 🙂

 7. Denisrozrabiaka 16.12.2023 10:00

  Cytat z google “polska nauczycielka, filolog” – a teraz miss zdrowia.

 8. agama 16.12.2023 21:15

  nowa dealerka na polskiej dzielni

 9. LichoNiespi 05.01.2024 12:41

  Tak to bywa jak do koryta dorwie sie swinia….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.