Nauczyciele i policjanci otrzymali znacznie mniejsze wypłaty

Opublikowano: 06.01.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1607

Nauczyciele i policjanci dostali o kilkaset złotych mniejsze pensje, a minister edukacji Przemysław Czarnek nazwał to dezinformacją. Polacy, którzy mają płacone z góry, już 5 stycznia zobaczyli w praktyce jakie są skutki pisowskiego Nowego Ładu.

Nieoczekiwane przez nauczycieli dużo niższe wypłaty spowodowały szok w środowisku. To samo spotkało inne służby mundurowe. Ludzie są rozgoryczeni. Władza szybko zdała sobie sprawę z powagi sytuacji i w panice zaczęła się bronić twierdząc, że to dezinformacja, albo błąd księgowy, Chodzi o deklarację PIT-2 która była wymagana, aby skorzystać z tak zwanej ulgi dla klasy średniej, czyli łatki na własnym szalonym programie podatkowym, który jest tak skomplikowany po najnowszych zmianach, że zapanował chaos.

Co więcej, te pieniądze zabierane nauczycielom będą im zwrócone, ale pod koniec roku podatkowego, albo jakimś specjalnym dekretem już w lutym, co zapowiedział na dziwacznej konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Miller. W rządowej telewizji od rana objaśniano zdenerwowanym grupom zawodowym, że tylko ulegli wrażeniu, że wspaniały polski Nowy Ład, Nowy Porządek, nie okazał się sposobem na wzbogacenie się, co twierdziła rządowa propaganda.

Za nasze pieniądze powstała nawet strona internetowa WiecejwPortfelach.gov.pl, która przekonuje o wspaniałością pisowskiej reformy podatkowej. Dzisiaj nazwa domeny brzmi jak ironiczny żart Mateusza Morawieckiego. Tak się jednak złożyło, że żaden z tych nowych podatków, obmyślonych przez ministra Kościńskiego, nie jest wymierzony w duże korporacje, które nadal będą płacić w Polsce tyle podatku CIT ile tylko chcą, ale ostrze fiskusa jest wycelowane w małe i średnie firmy i zwykłych biednych etatowców. Po to właśnie jest Nowy Ład, żeby Polacy nie podskakiwali, polikwidowali swoje firmy, zatrudnili się w korporacjach, a nie tworzyli rodzinne biedafirmy, bo mają pracować na tych z zagranicy, którzy sami decydują ile płacą podatków w takim bantustanie, jakim jest Polska.

Poza aspektem ekonomicznym, takie szaleństwa Nowego Ładu jak przypadek z PIT-2, są też odpowiedzialne za dalsze dzieło zniszczenia. Niektórzy nauczyciele mogą masowo rezygnować z posad w kilku szkołach, żeby nie płacić haraczu. Jeśli tak się stanie, nie wiadomo kto przyjdzie na ich miejsce. Tym samym Nowy Ład może się okazać niszczący w wielu obszarach wpływając negatywnie na edukację, bezpieczeństwo, dostęp towarów i usług. Jedno co wiadomo ponad wszelką wątpliwość, że to zagmatwane prawo podatkowe obliczone jest tylko i wyłącznie na zwiększenie tempa dojenia podatników.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. cacor 06.01.2022 17:48

    Przeciętnie rozgarnięty pracownik, podatnik w Polsce wiedział, że to zamach na jego kasę. Absolutnie nie rozumiem tej bulwersacji. Czemu dali się zaskoczyć?
    Może trochę szkoda mi nauczycieli, ale Policjantów? W OGÓLE!
    Ciekawe kiedy otworzą oczy aby zobaczyć dla kogo pracują? Pieski rządzących mają teraz zgryz, czy dalej gnoić ludków, czy może w końcu dać sobie spokój i nie gryźć ręki, która ich karmi?

  2. galacticjoel 06.01.2022 20:10

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.