Według Anny Bryłki premier Morawiecki okłamał Polaków

Opublikowano: 09.01.2023 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3339

Anna Bryłka reprezentująca Ruch Narodowy jest przekonana, że Polska nie ma co liczyć na otrzymanie pieniędzy w ramach KPO. Problemem są m.in. kamienie milowe, które musimy spełnić. Przykładem wspomnianych kamieni milowych jest nowy podatek dla właścicieli samochodów, wysłanie na orbitę pierwszego polskiego satelity, niższe pensje dla milionów Polaków czy więcej płatnych dróg w całym kraju.

https://www.youtube.com/watch?v=lJr6YDNK-5o

„Dyskusja i emocje wokół funduszu odbudowy i KPO to nawet nie jest perspektywa ostatnich kilku tygodni, tylko ostatnich kilku lat. Przyjęcie tego całego funduszu odbudowy, to rok 2020. Mamy rok 2023 i tak naprawdę nic w tej sprawie się nie zmieniło. Oznacza to, że Polska zgodziła się na ratyfikację nowych zasobów własnych w maju 2021 r. Wcześniej była zgoda premiera Mateusza Morawieckiego na szczycie Rady Europejskiej w sprawie nowego funduszu. Potem była ratyfikacja nowych zasobów własnych. Następnie w 2022 r., a dokładnie 1 czerwca dowiedzieliśmy się, to nie będzie tak, że my te pieniądze dostaniemy tak po prostu, jeśli zrealizujemy warunki dotyczące sądu najwyższego” – powiedziała Anna Bryłka.

„Pierwszego czerwca został wydrukowany załącznik do decyzji Rady Unii Europejskiej i Komisji Europejskiej w sprawie tego, jakie kamienie milowe i wskaźniki trzeba zrealizować, żeby otrzymać fundusze z KPO. Gdy wczytamy się w ten dokument, to okazuje się, że przy każdej transzy wypłaty wpisane są konkretne kamienie milowe, które trzeba zrealizować. Póki co nie otrzymaliśmy żadnej transzy” – dodała.

Przyjmując wytyczne Unii Europejskiej Mateusz Morawiecki deklarował, że Polska nie będzie musiała wprowadzać żadnych dodatkowych opłat. Okazuje się jednak, że niektóre kamienie milowe uderzą w portfele Polaków.

„Przypomnę, że premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w kamieniach milowych nie ma żadnych opłat za nowe drogi, drogi ekspresowe i autostrady. Kamień milowy E16G 1 kwartał 2023 r. „ustanowienie systemu opłat za przejazd na nowych drogach”. W zakres ten wchodzą drogi ekspresowe, autostrady, a ich długość to 1400 km. Jest więc wyraźnie zapisane w przedstawionym dokumencie, jaki kamień milowy ma być zrealizowany. Premier Mateusz Morawiecki okłamał Polaków, mówiąc, że nie ma takich zapisów. Są takie zapisy, są opłaty rejestracyjne. Chciałabym, żeby Polacy wiedzieli, że kamienie milowe wprowadzają również obciążenia dla nich” – wyjaśniła.

Autorstwo: Oliver Pochwat
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. rzbogdan 09.01.2023 12:35

    Nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz. Najważniejsze żeby Polacy do tego się przyzwyczaili.

  2. LichoNiespi 12.04.2023 13:35

    (Komentarz usunięty – naruszenie regulaminu punk 5a. Admin WM)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.