Najwyższy stopień zagrożenia na Kanarach

Opublikowano: 24.08.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 848

Władze Wysp Kanaryjskich ogłosiły w piątek najwyższy stopień zagrożenia pożarowego dla pięciu wysp, wchodzących w skład archipelagu – poinformowano w oświadczeniu, opublikowanym na stronie administracji.

„Władze Wysp Kanaryjskich ogłaszają od godz. 8.00 rano 23 sierpnia najwyższy stopień zagrożenia z powodu pożarów na wyspach El Hierro, La Palma, La Gomera, Teneryfa i Gran Canaria” – podkreślono w komunikacie.

Taki stopień alarmowy na Wyspach Kanaryjskich został ogłoszony następnego dnia po tym, jak władze poinformowały o ustabilizowaniu sytuacji z pożarem, szalejącym na wyspie Gran Canaria, który zajął powierzchnię 12 tys. hektarów. Służby ratunkowe regionu podkreśliły jednocześnie, że pożar nie został jeszcze opanowany.

Jak zaznaczono na stronie władz Wysp Kanaryjskich, w czwartek wieczorem do swoich domów mogło wrócić 9,8 tys. osób.

Wcześniej poinformowano, że ewakuowano 10 tys. mieszkańców.13:10.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.