Eksplozja rikszy przed Pałacem Buckingham

Opublikowano: 01.04.2024 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1268

W sobotę elektryczna riksza eksplodowała przed Pałacem Buckingham. Przyległą drogę zamknięto na czas gaszenia pożaru przez London Fire Brigade.

Świadkowie zdarzenia mówili o tym, że słyszeli eksplozję przed Pałacem Buckingham. Na filmach opublikowanych w mediach społecznościowych widać strażaków gaszących płonącą rikszę elektryczną. Naoczni świadkowie mówili, że płomienie sięgały na wysokość około 1,2 metra. Policja z kolei poinformowała, że nie traktuje eksplozji przed Pałacem Buckingham jako podejrzanej i zaplanowanej.

W wyniku pożaru rikszy elektrycznej nikt nie odniósł obrażeń. Załogi straży pożarnej z Lambeth były na miejscu, przed bramą Pałacu przy Spur Road, tuż przed godziną 13.00. Teren otoczono kordonem, a przyległą drogę zamknięto.

W mediach społecznościowych świadkowie eksplozji przed Pałacem Buckingham i pożaru opublikowali zdjęcia przedstawiające dym unoszący się z płonącej rikszy elektrycznej. Po drugiej stronie ulicy znajdowała się policyjna furgonetka wstrzymująca ruch. W tym czasie straż pożarna walczyła z płomieniami.

Met Police wydało oświadczenie w sprawie pożaru: „W sobotę, 30 marca o godzinie 12:43 poinformowano policję o pożarze rikszy na Spur Road, SW1. Droga będzie zamknięta do czasu przybycia londyńskiej straży pożarnej. Nie zgłoszono żadnych obrażeń. Pożaru nie uważa się za podejrzany lub zamierzony”. Przyczyna pożaru rikszy elektrycznej nie jest jeszcze znana. Jednak policja stwierdziła, że nie był wywołany celowo.

Do podobnego zdarzenia doszło na początku tego roku w zachodnim Londynie. Eksplodował wtedy rower elektryczny, a remiza strażacka w Hammersmith wysłała dwa wozy strażackie, aby uporały się z pożarem. Nikt nie odniósł obrażeń. Rzecznik Londyńskiej Straży Pożarnej powiedział wówczas: „Nagrania wideo z tego zdarzenia pokazują eksplozje roweru elektrycznego. W wyniku tego powstają płomienie tak gorące, że mogą stopić metal. Można także zobaczyć coś, co wygląda jak biały dym, ale w rzeczywistości jest niezwykle toksyczną chmurą oparów, której nigdy nie należy wdychać”.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.