„Murzynek Bambo” jako manifest polskiego rasizmu

Opublikowano: 10.06.2021 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 988

Afera z „Murzynkiem Bambo” w Kępińskim przedszkolu, pokazuje, jak mamy wielu głupich, bezmyślnych rodaków.

Julian Tuwim „Murzynka Bambo” napisał przed II wojną światową w wyniku właśnie antyrasistowskie inicjatywy i reakcji na pobicie czarnoskórych studentów w Moskwie. Otóż ZSRR organizował studia dla Afrykańczyków, a gdy ci przyjechali, wzbudzili przerażenie i zostali pobici.

Taka afera zastępcza, ale ponieważ jest okazja do plucia na Polskę, wymaga paru wyjaśnień. Polska ma naprawdę poważniejsze problemy – np. nienawiść od naszych sąsiadów i pretensje graniczne.

W wierszyku nie widzę nic rasistowskiego: „szkoda, że Bambo czarny, wesoły, nie chodzi razem z nami do szkoły” – ludzie, którzy to ostatnie zdanie mogą uważać za rasistowskie, są chyba w jakiś sposób ograniczeni – nie mają własnych poglądów, a z myśleniem, czyli analizą faktów i wewnętrznym spieraniem się z nimi, jest u nich ciężko. Nawet nie chce mi się tłumaczyć ich głupoty.

„Najzabawniejsze”, że o rasizmie Polaków i Juliana Tuwima w przeważającej większości mówią zwolennicy aborcji eugenicznej (uprawianej przez nazistów różnych narodów), bo to przecież osoby „postępowe” są tak antyrasistowskie. Myślę, że dochodzi tu do swojego rodzaju przeniesienia własnej pogardy na innych.
Około 20 lat temu w mojej parafii wystąpił misjonarz z grupą czarnoskórych, świetnych młodych ludzi, którzy no właśnie: tańczyli, grali na bębnach i tam-tamach w ludowych strojach.

Dzieciństwo to właśnie „Murzynek Bambo”, „Kaczka Dziwaczka”, czy „Akademia Pana Kleksa” Swoją drogą znany i lubiany hejter, autor cyklu „Masochista”, absolwent filologii polskiej red. Mietczyński, z niezrozumiałego dla mnie powodu wykpił filmy o Panu Kleksie. To trochę dziwne, że dorosły i niespełna 30-letni facet kpi z bajki dla dzieci. Wiem, że może jej nie rozumieć, ale bez przesady.

Swoją drogą, zarówno na lewicy jak i prawicy, znajduje się wielu zboczeńców, którzy chcieliby dzieciom odebrać dzieciństwo. Jedni chcieliby ich seksualizować, inni zagonić do ciężkiej pracy – tak, to nie na temat, ale chciałem o tym wspomnieć.

Tolerancja? Tak, ale tylko wobec tych prądów, które wytyczyli tajemniczy władcy rynku politycznej poprawności (właściwie, to sporo o nich już wiemy, ale co zrobić, skoro demokratyczna większość ma inne problemy i takimi sprawami się nie interesuje, albo nigdy nie będzie w stanie ich pojąć).

Co to jest rasizm?

Rasizm to pogarda, uczucie od razu, totalny wstręt do ludzkiego życia. Jednak to, że rasy różnią się pomiędzy sobą, jest faktem. Czy stwierdzanie faktu jest czymś złym? To na różnorodności polega piękno tego świata. Rasa czarna świetnie biega, ale jest gorsza w pływaniu czy skokach narciarskich, bo bardziej cierpi na lęk wysokości.
Wiele kwestii wywołuje problem ilorazu inteligenci i różnic pomiędzy rasami. Najwyższe IQ ma rasa żółta, potem biała, latynosi i na końcu rasa czarna. Czy to znaczy, że są gorsi?

Na tym polega katolicki punkt widzenia, że takich różnic nie widzi i traktuje je, jako grzech. Dlatego, jako katolicy, jesteśmy przeciwko aborcji eugenicznej, czy eutanazji osób starych i schorowanych, bo nieważne, czy jesteś milionerem, prezesem wielkiej firmy, czy robotnikiem harujący w pocie czoła, czy bardzo chorym człowiekiem – wszyscy jesteśmy tak samo warci. I nie ważne, że jesteś niepełnosprawny, czy piękną modelką. Dlatego noworodek nie jest gorszy od człowieka dorosłego, itd.

Niestety, chłopak już nie żyje. Był wzorem dla nas wszystkich. Nie było mi dane z nim zbyt długo współpracować. Zmarł parę miesięcy po nagraniu. Skończył dwa kierunki studiów i był bardzo inteligentny, był radnym Opola… Studiował rok wyżej niż ja.

Ludzie bywają okrutni. Bezwzględni. O nienawiści i pogardzie decyduje nie to, co powinno się liczyć. Np. to nazywanie Kaczyńskiego gnomem, ta pogarda, ta nienawiść… Na co środowiska „pijące za Smoleńsk” liczą, że on Wam tę czystą nienawiść przebaczy? Nienawiść bez powodu, bo co, bo nie jest piękny i wysoki? Jakby tylko to się liczyło. Zaznaczam, że co innego są oceny polityczne, a co innego oceny i pogarda za wygląd. I kto to mówi, ludzie, którzy uważają, że nie są rasistami… Hipokryci, a może po prostu bardzo źli ludzie?

Na imprezie, którą organizowałem 13 lat temu (WOŚP) wystąpił zespół Biedronki z Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach pod Opolem. To ośrodek dla dziewcząt. Jedna potrafiła czytać, a została oddana przez rodziców tylko dlatego, że miała padaczkę. Swoje córki mają tu prawdziwe gwiazdy Polskiej telewizji czy estrady. Ludzie zdziwiliby się, jak ważne to nazwiska. Znam nazwiska, ale ich nie ujawnię. Tak, znacie je Państwo. Byłby z tego niezły skandal. Ale nie sądźmy, a nie będziemy sądzeni.

Nieco ponad 15 lat temu, jako konsulat Makro na umowę-zlecenie odwiedziłem prawie wszystkie sklepy, wiele firm, a także Domy Pomocy Społecznej, na Opolszczyźnie. Rzeczywiście, widok momentami bywał szokujący. Zobaczyłem prawdziwe cierpienie. Ale zobaczyłem też prawdziwych świętych. Świeci ludzie, którzy tymi najcięższymi przypadkami się zajmują. Poznałem kilka takich świętych – zakonnic – tak, wiem, że niektóre przeklinają siarczyście. Ale przed Tobą Czytelniku oraz Bogiem świadczę – są święte.

Szefowa wspomnianego zespołu Biedronki, emerytowana od wielu lat nauczycielka, w którym występowały kobiety cierpiące np. na zespól downa, po tym, jak odwiedziła pewien pawilon, w którym były najcięższe przypadki, dosłownie przez miesiąc chodziła chora – tak straszne rzeczy widziała. Ale oczywiście nie ma nic lepszego, jak dowalanie zakonnicom.

Rasizm, pogarda, nienawiść bez powodu, chęć życzenia komuś śmierci – jakie to piękne i nowoczesne. Jakie postępowe! Oczywiście nie przeszkadza to znieważać pariasów Europy – Polaków. Kłamać, znieważać, oskarżać o straszne obrzydliwe rzeczy tych, którzy tych podłości nie zrobili. Nie, nie uważam Polaków za pariasów, ale piszę, jak naprawdę na Zachodzie o nas myślą.

Czarny w USA nazwał gitarzystę zespołu TSA Andrzeja Nowaka „białą szmatą”. Ten mu się odpłacił uderzeniem z broni maszynowej, za co na paręnaście miesięcy trafił za kratki. Myślicie, że inne narody i rasy takowej pogardy do innych nie mają? Eskimosi jak zobaczyli białego człowieka, nazwali go „gorszym dzieckiem Boga”.

Pariasi? Cały system kastowy w Indiach jest totalnie rasistowski, dzieli ludzi na gorszych i lepszych, dosłownie: pod względem biologicznym. A czarny rasizm? Dlaczego mam przepraszać czarnych za to, że jestem biały, jak np. burmistrz Chicago? Dlaczego biali mają pokornie znosić poniżenia i mordy od czarnych amerykańskich społeczności za kilkaset tysięcy podłych władców niewolników i wykorzystujących ich pracę. Polacy nic czarnym nie zrobili, a robią za chłopca do bicia na całym świecie. Dlaczego się na to godzimy? I ten terror kłamstwa zwanego polityczną poprawnością, który dopuszcza pogardę wobec wybranych białych.

Dlaczego jedne rasy mają lepsze wyniki IQ, a inne gorsze?

Wiele wyjaśni Erazm z Rotterdamu i jego „Pochwała głupoty”. Otóż, to dzięki różnym durniom, baranom, półgłówkom, kapuścianym łbom, mordercom, bandytom, ludobójcom – powstają eposy, piękne pieśni, epopeje, filmy – o tym jak jedni ludzie mordowali, rabowali i niszczyli drugich.

Wyjaśnienie może jest zbyt kontrowersyjnie proste: w Azji, która ma dłuższą historie od Europy (pismo w Chinach powstawało już 8000 lat temu), te barany i kapuściane łby przetrzebili się wcześniej pomiędzy sobą. A ileż to idiotycznych i durnych wojen, ludobójstw, było w Europie? Nie oszukujmy się, ale to przeważnie durnie, prostaki, matoły, bałwany, tłuki, pacany i osły, gloryfikowani są w pieśniach, jak to wspaniale rabowali, mordowali, gwałcili, niszczyli i palili.

Afryka jest teraz miejscem wielu wojen domowych. Powstaje tam jednak wiele nowoczesnych państw. Kiedyś i tam będzie dobrze, jak miłujący wojnę kanibale (nazizm to egzemplum kanibalizmu – zbydlęcenia), wzajemnie się wybiją. Tymczasem, jest tam jak jest.

Tymczasem, czy komuś się to podoba, czy nie, dla wielu różnych ludzkich ras, odmian, obojętnie jak to nazwać, ich własnych wygląd i życie jest czymś naturalnym. Ciekawostka, podobnie jak białe kobiety szaleją za czarnymi mężczyznami, tak np. panie z Japonii szaleją za białymi. Pełnimy dla nich taką samą rolę.

Rasizm jest podły, bo nieważne, czy jesteś mały, niski, jaki masz kolor skóry, czy jesteś kaleką, czy jesteś upośledzony, itd. – jesteś człowiekiem i ważnym nosicielem genów homo-sapiens.

Ciekawostka. Niektórzy twierdzą, że mężczyźni są inteligentniejsi od kobiet. Jak można gardzić kobietami? To chore. Otóż, a proszę o tym poszukać informacji w necie, średnie IQ kobiet i mężczyzn jest taki sam. Różny jest tylko jego rozkład. Otóż wśród mężczyzn jest więcej geniuszy, ale i więcej idiotów – wspomnianych kapuścianych łbów. Nie ma się o co obrazać. Tak samo Polacy, nie są najmądrzejszym narodem na świecie, co widać niestety po wielu dyskusjach, jak tych, w samej Polsce, jako kata narodów. Swoją drogą, nienawidząc Polaków, narodu, z którego się wywodzą, a którego się brzydzą, zachowują się jak wspomniani pariasi. Jest nawet takie przysłowie, że nie ma nic gorszego, jak „z dziada zrobić pana”.

Ale niech się zastanowią – my nie mamy zamiaru przepraszać za grzechy i paskudztwa Europy Zachodniej. Wierszyk „Murzynek Bambo” jest właśnie antyrasistowski, ale do nich to nigdy nie dotrze. Dlaczego? Bo nie są tylko głupi. Oni są źli i głupi. Ojkofobia.

Autorstwo: Romuald Kałwa
Źródło: NEon24.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 12, średnia ocena: 4,67 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o