Możemy pokonać Pakistan w 10 dni!

Opublikowano: 31.01.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1297

Ryzyko konfliktu nuklearnego między Indiami a Pakistanem cały czas istnieje. Co więcej, jak twierdzi premier Indii, Narendra Modi jego kraj może pokonać Pakistan w mniej niż dziesięć dni.

Jak dotąd te dwa kraje, posiadające bronią nuklearną, stoczyły już trzy wojny, a w lutym ubiegłego roku doszło do czwartego konfliktu po atakach powietrznych spowodowanych uderzeniem na wojska indyjskie w Kaszmirze. Modi znajduje się pod presją po kilku tygodniach trwających protestów przeciwko nowej ustawie o obywatelstwie, spowolnieniu wzrostu gospodarczego i perspektywie zwycięstwa w New Delhi w przyszłym miesiącu.

„Pakistan przegrał już trzy wojny. Zbombardowanie Pakistanu przez nasze siły zbrojne zajmie nie więcej niż 7-10 dni” – powiedział Modi we wtorek w przemówieniu skierowanym do wojska. „Takie jest myślenie młodych. Będziemy przeprowadzać chirurgiczne uderzenia i atakować terrorystów w ich domach” – dodał

Indie i Pakistan toczyły wojny w 1947, w 1965 i w 1971 r., a w 1999 r. miał miejsce tak zwany konflikt Kargil. Modi powiedział, że Pakistan nadal prowadzi „wojnę pośrednią” z Indiami, wspierając bojowników w zarządzanym przez Indie Kaszmirze, w którym w ostatnich dziesięcioleciach zginęły dziesiątki tysięcy ludzi. Kaszmir został podzielony między Indie i Pakistan po uzyskaniu niepodległości od Wielkiej Brytanii w 1947 roku. W sierpniu rząd Modi pozbawił Kaszmir częściowej autonomii.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.