MON rozważa wpuszczenie transseksualistów do armii

Opublikowano: 07.02.2024 | Kategorie: Polityka, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2476

Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz nie wyklucza wprowadzenia możliwości służby transseksualistów w Wojsku Polskim. Od czterech lat o odpowiednie zmiany w rozporządzeniu MON-u zabiega obecny minister sprawiedliwości Adam Bodnar, który chce usunięcia transseksualizmu i obojniactwa z listy chorób uniemożliwiających zaciągnięcie się do armii.

„Propozycje zmian w sprawie orzekania o zdolności do służby wojskowej i trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w sprawach osób transseksualnych i osób interpłciowych były zgłaszane w uzgodnieniach wewnątrzresortowych, jednak nie zostały one zaakceptowane przez ówczesne kierownictwo MON” – napisał resorty w odpowiedzi na zapytanie portalu Gazeta.pl.

Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem ministra obrony narodowej, transseksualizm i obojniactwo są wymienione w kategorii „choroba i ułomność”. Tym samym komisje wojskowe w przypadku takich osób orzekają kategorię „E” lub „N”, czyli niezdolność do odbycia służby w Wojsku Polskim.

Już cztery lata temu w sprawę zmiany rozporządzenia MON zaangażował się obecny minister sprawiedliwości. Bodnar jako rzecznik praw obywatelskich twierdził, że „osoby transpłciowe” mają obecnie utrudnioną możliwość zostania żołnierzami, co powinno się zmienić między innymi w związku z wykreśleniem transseksualizmu z listy chorób przez Światową Organizację Zdrowia.

Na podstawie: DoRzeczy.pl, Gazeta.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

27 komentarzy

 1. Stanlley 07.02.2024 12:15

  A Czemu nie? To świetny pomysł. Żadnej dyskryminacji – liczą się umiejętności!

  Jako pacyfista nie neguję istnienia armii – ale powinna być w pełni zawodowa, raczej niewielka, nie większa w proporcjach niż USA. US Army licy ok 480 000 wszystkich sił , USA to kraj ok 400 mln. Zatem na nasze realia teoretycznie 100 000 to max. Biorąc pod uwagę gospodarkę – możemy sobie pozwolić na armię ok 20 razy mniejszą niż Niemcy. Więc realnie a nie teoretycznie ok 8000.

  Prócz tego musi być nowocześnie wyposażona w sprzęt produkcji krajowej. Co za pożytek z kupowanego sprzętu – skoro wywiad przeciwnika potencjalnie może mieć wszystkie potrzebne parametry takiego kupionego z zagranicy sprzętu…

  Założenie niewielkiej ale elitarnej armii jest takie że potencjalny przeciwnik będzie miał świadomość propagandowej porażki gdy na 10 ich zabitych żołnierzy, przypada 1 nasz. Ciężej będzie potencjalnemu przeciwnikowi uzyskać poparcie społeczne do wojny napastniczej przy tak dużej dysproporcji potencjalnych strat.

 2. niecowiedzacy 07.02.2024 13:20

  Stanley zajmuję się uzbrojeniem od chwili kiedy skończyłem 5 lat a od 12 lat jako iż to pokrewne dziedziny: polityką obronną i obronnością. Co do US armii to ich doświadczenia kompletnie nie pasują do Polskich realiów. Ta armia nie wygrała żadnego konfliktu od 1945 roku. Wszystkie wojny jakie prowadziła nie dotyczyły terytorium USA. Wszystkie wojny nie zakończyły się spektakularnym zwycięstwem a wojsko wracało z podkulonymi ogonami. Największą klęskę ponieśli w Afganistanie, większą niż w Wietnamie pod Bien Dien Fu, wojna z Koreą pułnocną do tej pory się nie zakończyła. Nie mamy tak wielkiego terytorium jak USA, wieczne kłopoty z finansami, brak Polsce technologi (Ale to już zasługa Solidarności która toczy nie wypowiedzianą wojnę z własnym społeczeństwem i wprowadziła przepisy tłumiące wszelką inicjatywę Polaków, uznano intelekt jako największe zagrożenie dla modelu Solidarnego i jest tępiony, widać to po niektórych artykułach na Wolne Media, brak forum zajmującego się sprawami uzbrojenia i polityką obronną). Brak dostatecznej ilości społeczeństwa, statystyka urodzeń jest taka jak za Adolfa Hitlera i żadna władza po 1989 roku nie zrobiła nic by było Nas 60 milionów tak byśmy nie musieli obawiać się sąsiadów. Większość społeczeństwa żyje w biedzie a część w nędzy za 1400 zł miesięcznie, PIS zarządził iż kto dostaje na rękę 730 zł nie może otrzymać jakiej kolwiek pomocy a PO to kontynuje, to darmowy survival a przecież to ukryta eutanazja której PIS jest wielkim przeciwnikiem. Co do liczebności armii to na świecie obowiązuje 1 kanon: im mniejsze terytorium tym więcej potrzeba wojska bo brak manewru ogranicza taktykę. Armia zawodowa to gwarancja skostniałości i gnuśności wojska. Po 1 wojnie światowej USA zafundowało sobie armię zawodową, która dostawała sromotne baty na początku wojny z Japonią gorzej wyposażoną. Dopiero pobór swieżej krwii zapobiegł klęsce. Armia bodajże Belgijska była zawodowa i część żołnierzy odmówiła wyjazdu na jakąś misję gdyż uznali iż jest zbyt niebezpieczna. Tak więc Polsce potrzeba jest armia w 50 % zawodowa a w 50 % z dobrowolnego poboru na 1 rok, jednak również opłacanych. Liczebność armii trzeba ustalić według posiadanych finansów. Co do wyposażenia to poszukaj w Wolnych Mediach artykułu: Donald Trump – cała prawda z 7 lutego, piszę tam w komentarzu nr 3, 5 i 7 o uzbrojeniu jakie moglibyśmy produkować od 20 lat. I nie zawracaj sobie głowy ideologią, propagandą i reklamą wojskową, nie na wiele się zdadzą przy kiepskim wyposażeniu i wyszkoleniu. Armia ma być gotowa do bitew a nie do odstraszania. I nie należy wymagać by żołnierze byli gotowi oddawać życie za ojczyznę. Powinni być gotowi bić się za Polaków i za Polskę, bo co by się stało gdyby większość potraktowała wymóg oddania życia za ojczyznę, więc kto by jej bronił.

 3. magicznemrau 07.02.2024 15:15

  @niecowiedzacy stanley to DIPowiec, wiec spodziewaj sie wiecej takich glupot

 4. Wolfman 07.02.2024 15:18

  A gdyby ta mniejsza armia zawodowa, była wysylana nieustannie na poligony po świecie. Misję bojowe? Beż ustanku. Złożona z ludzi lubiących wojaczkę. Nie te ciepłe kluseczki pędzące do domku na obiadek. Treningi jak na Sparcie czy w armii rzymskiej

 5. Katarzyna TG 07.02.2024 16:53

  Wczoraj z ciekawości posłuchałam sobie na YT pana z fundacji Ad Arma – ponoć pobór już nam nie pomoże: jeśli ruscy będą chcieli tu zrobić kraj przywiślański to.. zrobią. Za późno, nie ma już czasu nawet na wyszkolenie szkolących. Elity 3RP po prostu nas rozbroiły.

 6. rozrabiaka 07.02.2024 17:02

  “…bo co by się stało gdyby większość potraktowała wymóg oddania życia za ojczyznę, więc kto by jej bronił?”

  Póki co nikt z sąsiadów prócz ukr nie ma pretensji terytorialnych, więc nie ma potrzeby mieć żadnej armi prócz ochotników
  Politycy mają iść jako pierwsi na front plus ich rodziny dane szacunkowe :
  Sejm + senat 560 x 14 = 7840
  Jeżeli np. Poseł ma rodziców w Ameryce, nie może być posłem.

 7. rozrabiaka 07.02.2024 17:15

  Stanlley jest za dobrobytem i pokojem jak pisze @magicznemrau – a szczególnie pokój nie jest mile widziany u 75 % wyborców, bo oddają głos na partie proamerykańskie (“my was kupujemy a wy kupujecie u nas”- przysłowie amerykańskie w koloniach)

 8. niecowiedzacy 07.02.2024 17:37

  Katarzyna TG, Wolfman, rozrabiaka co do wysyłania naszej Armii na poligony w świecie, misje bojowe, pokojowe i stabilizacyjne, jestem przeciwny. Pod tymi układnymi nazwami kryją się brudne wojny, to doświadczenie zupełnie nie przydatne w Polskich realiach. No chyba iż jesteśmy darmowymi najemnikami za frico. Istnieje sposób by ćwiczyć w realiach Polskich ale nie zakładając kto ma wygrać, wygrać ma realnie lepszy. I to powinno stanowić jedyną podstawę do awansu. Nasi potencjalni przeciwnicy Niemcy i Rosja mają dość rozwinięte doktryny wojenne, Ukraińcy mają za to taką cechę iż Oni się nigdy nie poddają i walczą do upadłego. Ewentualna wojna według mnie na 85 % iż wybuchnie z Naszej winy, dzisiejsza wojna będzie zupełnie inna: tempo zajmowania terenu będzie wynosić średnio 70 km na godzinę. Zostaną użyte nowe typy pojazdów bojowo eskortowych. To jak wlewanie wody do miski. Liczyć się będzie kto ma sprytniejsze i mocniejsze cacka oraz wyszkolenie. Niestety Nasza doktryna przypomina tą sprzed 2 wojny światowej. Rozmieszczając 30 % jednostek na granicy nie dajemy im żadnej szansy na przeżycie, zabraknie czasu reakcji. Utracimy w ciągu 60 minut najlepiej wyposażone jednostki. Ktoś zauważy co na to NATO, ja odpowiadam nic, bo to tylko skrzyżowanie pospolitego ruszenia z każdy sobie rzepkę skrobie z dodatkiem upiornej tuby propagandowej. Pani Katarzyno TG Czy ten Pan z fundacji Ad Arma dalej ubiera się jak Czeczeński dowódca polowy w czarny mundur? Swoją drogą to ma rację bo w niecałe 24 godziny Rosjanie planują zająć Nasz kraj. Ale nie martwcie się Polacy, Rosjanie do 48 godzin sami się wyniosą po zrobieniu porządków. Tak wszystkie rządy Solidarnej Polski olewały obronność, więc to piwko nawarzone trzeba będzie wypić. Ale nie ma co się martwić to nie 1 raz, więc damy radę, jescze Polska nie zginęła póki my żyjemy. Panie rozrabiaka pewnie Pan nie widział oficjalnej mapy ADAC niestety nie pamiętam z którego roku na której granice Polski są z roku 1914 i Austriacka działka też należy do Niemiec bo anszlus dalej obowiązuje. Polska jest taka jak należąca do Rosji. Wszelkie organizacje żądające rewizji granic są legalnie opłacane z budżetu państwa Niemieckiego. A jest tych wypędzonych kilka razy więcej niż po 1945 roku bo każdy zrodzony z uchodźcy i jego potomków jest automatycznie wciągany na listę. Ukraińscy Banderowcy też żądają zwrotu 2 województw. Mało tego niektórzy Litewscy politycy też upominają się o ziemię Suwalską. Sytuacja jest gorsza niż w 1939 roku.

 9. Katarzyna TG 07.02.2024 18:37

  niecowiedzacy, pan był ubrany w zwykłą zieloną koszulę ale za to broda wygląda zaiste czeczeńsko 😀 to o tym materiale pisałam: https://youtu.be/JzsiKnDRZN8

 10. Stanlley 07.02.2024 23:54

  Piszecie o tym że wojska rosyjskie tu wjadą… otóż jakiś czas temu ich sztab ujawnił strategię na wypadek wojny z Polską – 60 rakiet, wystarczą konwencjonalne w cele strategiczne by 40 milionowy kraj cofnąć do średniowiecza…. kompletnie zneutralizowany kraj – nie będzie tak słodko jak na UA – zostaną zniszczone elektrownie, rafinerie i część kluczowych linii. To będzie koniec – takie miasta jak Warszawa – bez prądu kompletnie leżą. Jeśli ktoś myśli że wspaniałomyślnie Niemcy nam dostarczą prąd… Oj… doradzam powrót z Lalalalandii…

 11. rozrabiaka 08.02.2024 00:45

  @Stanlley w lalandi byłem. Widzę, ze nie wierzysz w to że Pirogozyn jakiś czas temu obklejał Warszawę naklejkami “wstąp do Wagnera” czy jakoś tak?W telewizji przecież mówią wyraźnie: 5-ty boosterek albo 100 abramsów nas wybawi od kłopotów gospodarczych.

 12. rozrabiaka 08.02.2024 01:05

  @niecowiedzacy
  1.”No chyba iż jesteśmy darmowymi najemnikami za frico” nie, my dopłacaliśmy i dopłacać będziemy!
  2.”Ewentualna wojna według mnie na 85 % iż wybuchnie z Naszej winy” i mi się tak wydaje.
  3.”Ukraińscy Banderowcy też żądają zwrotu 2 województw” – to i tak mało żądają, skoro wymyślili polski język, wprowadzili chrześcijaństwo w Europie a na początku wymyślili koło….

  Taka kompilacja do czego są zdolni:
  https://f6862.wordpress.com/2016/07/04/upadlina-zestaw-362-metod-tortur-stosowanych-przez-upa-na-polakach/

 13. niecowiedzacy 08.02.2024 02:13

  Katarzyna TG, Stanlley i rozrabiaka. Ten Pan miał kiedyś stronę internetową
  bodajże pod nazwą Ad arma gdzie twierdził trochę podobnie jak ja iż mamy armię w stanie gorszym niż w 1939 roku. Ubierał się w czarny mundur polowy i miał brodę jak czeczeńcy dlatego nazwałem go Czeczeński dowódca polowy. Twierdził iż niedługo sporządzi szczegółowy raport na temat stanu Polskiej armii ale przez rok nic się nie ukazało. Objawiło się iż jest właścicielem strzelnic i jest zwolennikiem posiadania przez Polaków broni palnej w domu jak w Ameryce. Przestało mnie to interesować bo nie jestem zwolennikiem posiadania jakiej kolwiek broni w domu, to nawet w Ameryce się nie sprawdza a co dopiero w Polsce. Napewno na takich ludzi Polska nie może liczyć w przypadku wojny, mało kto potrafi użyć broni w sytuacji stresowej, do tego trzeba mieć talent, pewność i zdecydowanie. Stanlley Czytałem nie raz na rosyjskich stronach internetowych podobne scenariusze ale dość łagodniejsze dla zwykłych ludzi i dodam iż Oni chcą dostać w swoje ręce ludzi z PIS a pewnie teraz i z PO bo realizują scenariusz PIS. Właśnie do tego szykują grupę Wagnera. W okręgu Kalingradzkim zgromadzili już 50 tysięcy wojska. Dają sobie na to niecałe 48 godzin tak by opuścić teren Polski. rozrabiaka Nareszcie piszesz do rzeczy konkrety.

 14. adambiernacki 08.02.2024 07:57

  Jestem absolutnie za! Gorącym zwolennikiem jestem! Uważam też, że w armii powinno być więcej kabaretów, operetek Armia mogłaby mieć swoje grupy taneczne gdzie żołnierze mogliby tańczyć np Kankana w odpowiednich strojach a może nawet w nieodpowiednich. Uważam też, że na każdym apelu powinny być grane kaczuchy a żołnierze powinni wykonywać dedykowany do tego słynny układ choreograficzny. Należy też zmienić mundury od pułkownika wzwyż i te mundury powinny być w kolorze różu. Postuluję także zmianę obuwia np w lecie sandały rzymianki żeby miało to nawiązanie do wojskowych tradycji imperialnego Rzymu. Sugeruję też przymusowe wcielenie wszystkich feministek ale to oddzielny temat….

 15. rici 08.02.2024 08:45

  niecowiedzacy; zastanawiam sie dlaczego tak tak bardzo nienawidzisz Polski i Polakow?
  Rozumiem ze jestes na minimalnej rencie, ale sledzac twoje wypowiedzi to sam sobie jestes winien.
  Przesledz sobie historie Polski i zobacz ze te wszystkie zrywy, powstania to byly tylko na szkode Polski i Polakow, dzieki temu wyeliminowano najbardziej inteligentna czesc spoleczenstwa i mamy co mamy.

 16. Wolfman 08.02.2024 09:26

  Jakby Rosją tu wtargnęła to by i Niemcy mieli pełne gacie. Bagatelizujecie wiele spraw. Począwszy że nowe pokolenia nie są, ani wojownicze, ani chca być. Nie muszą polski podbijać, mają tu swoje firmy i domy. No i duży brat, nie pozwoliłby sobie , by Rosją zrobiła sobie z całej Europy swoj kołchoz

 17. rici 08.02.2024 10:30

  A co do historii; to taka ciekawostka.
  Okolo 300 lat pne. na terenie obecnej Bawari upadl potezny meteoryt zelazny, wybuch byl tak silny ze zatrzesla sie ziemia w calym antycznym swiecie, fala dzwiekowa kilka razy obiegla ziemie.
  Na tym terenie mieszkalo celtyckie plemie Bajuwara. Nauczyli sie wyrabiac z odlamkow tego meteorytu bron. Byla to najlepsza bron w owczesnym swiecie. Rzymianie ja bardzo cenili i kupowali. Ale pozniej doszli do wniosku, ze po co ja kupowac jak mozna zdobyc te tereny i sami /albo bezposrednio dla nich/ moga ja wytwarzac.
  No i zajeli te tereny. I tak Bajuwara stracili swoja niezaleznosc, ale mieszkali jeszcze na tych terenach. No ale jeszcze 500 lat pozniej wypedzili ich ztamtad ugrofinscy Awarowie.

  A co do wielkiej Ukrainy, to czy nie nauczyli sie tego od Polakow? Przeciez to w Polsce powstala idea Wielkiej Lechi, od Atlantyku do Uralu.
  To tak samo ma sie do histori jak i wielka Ukraina.

 18. Katarzyna TG 08.02.2024 12:08

  > No i duży brat, nie pozwoliłby sobie , by Rosją zrobiła sobie z całej Europy swoj kołchoz

  Wolfman, “duży brat” (a właściwie dwóch: duży i wielki) już kiedyś pozwolił na to – w 1943 roku w Teheranie. Tego nigdy nie należy im zapomnieć.

 19. rici 08.02.2024 12:19

  Katarzyna TG; przegladnalem sobie to wideo o naszym coniecowiedzadzym, i moge stwierdzic ze klamie na swoj temat, a jezeli klamie raz i drugi np. ze ma okolo 80-ki, i ze inwalida, to mu juz nigdy nie uwierze.

 20. rozrabiaka 08.02.2024 12:22

  Rici zapodaj linka proszę

 21. rici 08.02.2024 12:27

  Post Kasi nr. 9.

 22. rozrabiaka 08.02.2024 14:54

  Dzięki, nie wiedziałem kto to jest. Nie porywa mnie

 23. niecowiedzacy 08.02.2024 16:47

  rici Możesz łaskawie zacytować mi i czytelnikom skąd czerpiesz o mnie swoje mniemanie i piszesz o mnie paszkwile? Fakt nienawidzę Polski Solidarnej to znaczy tej która powstała po 1989 roku, ale mam tu na myśli polityków rządzących i złe skutki przez to wywołane. PO i PISu nie mam za co lubić gdyż w razie konfliktu z Rosją przegramy wojnę przez złą doktrynę i złe wyposażenie Polskiej armii w US złomowe uzbrojenie. No i kwestia posiadania dzieci obecnie jak za Adolfa Hitlera, a ja marzę o tym by Polska liczyła 60 milionów tak by nie musieć się bać sąsiadów. Muszę jednak uspokoić Polaków Rosjanie nie chcą Nas okupować a jedynie zniszczyć tych Polskich polityków którzy są gotowi: utopić Rosjan w łyżce wody a przy okazji nasz przemysł zbrojeniowy i jeszcze jakieś fabryki. Oni nazywają polityków hieną i chcą pozbawić ją nie tylko zębów ale i głowy, tak by przestała szczekać. Gdybym nienawidził Polaków to nie pisał bym swoich artykułów, dających wskazówki jak się z tej sytuacji wymanewrować, puki nie jest za puźno. Skąd Ci przyszło do głowy że ja namawiam do jakiegoś zrywu. No chyba iż masz na myśli intelektualny. Kogo masz na myśli pisząc o jakimś: coniecowiedzacym? Ja naprawdę mam bliżej 80 lat i jeździłem na wózku inwalidzkim przez 7 lat. Tak więc albo podasz konkrety o mnie albo zniknij i zajmij się swoimi ziółkami, bo się chwalisz że znasz się na tym. Aha i sprecyzuj ile mieszkańców ma Twoje miasto 1,7 czy prawie 2 miliony

 24. rozrabiaka 08.02.2024 17:42

  @niecowiedzacy rozważasz czy to hamburg czy monachium?

 25. rici 08.02.2024 17:52

  niecowiedzacy; Moje mniemanie wynika z tzwoich komentarzy, jezeli masz slaba pamiec to poczytaj sobie co pisales, nie tylko pod tym artykulem, ale i wczesniej.
  Caly czas nawolujesz do zbrojenia sie i do wojny. Wojny prowadza tylko glupcy. Tzn. w wojnach uczestnicza tylko glupcy jako mieso armatnie, a nawolywanie do tego to nawolywanie do zniszczenia narodu. To rowniez zmniejszanie populacji, czyli cos odwrotnego co ty twierdzisz.
  Prawdziwy patriotyzm, obojetnie czy na poziomie lokalnym, czy ogolno narodowym to prowadzenie rozwoju gospodarczego, polepszenie warunkow egzystencji, pomaganie slabszym i potrzebujacym. Walka tylko niszczy nie buduje.
  Ogladalem link pokazany przez Katarzyne, a wczesniej sie chwaliles ze to twoje publikacje. Na tym wideo, widoczny jest zdrowy okolo 40-letni Czeczen jako prowadzacy.
  W miescie w ktorym mieszkam jest zameldowanych okolo 1.750 tys mieszkancow , ale liczy sie ze okolo 50 do 100 tys nie jest zameldowanych, w tym okolo 30- do 40 tys. Polakow. Wiec jest to prawie 2 miliony. Jak myslisz 1.750 tys. to jest liczba zblizona do 1 czy 3 milionow?.
  A co do ziolek, to te ziolka uratowaly mi zycie, poza tym studiowalem kilka miesiecy na Paracelsus Instytut ziololecznictwo. Jest to jedyna medyczna uczelnia w Europie ktora nie jest dofinansowana przez korporacje farmaceutyczna, i tam studia sa platne. Musialem niestety przerwac poniewaz rokefellerowska medycyna wynalazla mi zlosliwego raka, i mnie operowali. Pozniej to okazalo sie bzdura, a wyciety rak okazal sie grzybem ktory regeneruje tkanke plucna.

 26. rozrabiaka 08.02.2024 18:41

  “prowadzenie rozwoju gospodarczego, polepszenie warunkow egzystencji, pomaganie slabszym i potrzebujacym.” W punkt

 27. niecowiedzacy 08.02.2024 20:06

  rici Tobie już nic nie pomoże! Ty czytasz to co chcesz czytać a nie co jest napisane, skąd takie zaślepienie u Ciebie. Znasz takie przysłowie: Chcesz pokoju szykuj się do wojny. A wojny wygrywa się w czasie pokoju. Dopóki nasi sąsiedzi nie pogodzą się z ustaleniami z 1945 roku i będą mieć pretensje dotyczące Polskich terytoriów, musimy być na tyle silni w realu by nie bać się. Jednak rządy PO-PIS za miliardy fundują nam pseudo bezpieczeństwo w postaci zakupu US złomu, bo tak określili specjaliści US stan uzbrojenia swoich wojsk. Ja nawołuję do wojny ale z głupotą. Jeszcze raz proszę Cię czytaj uważnie to co piszę i nic nie dodawaj od siebie w moim imieniu. Co do tego faceta z Ad Arma nie jest żadnym czeczenem lecz polakiem a tylko tak wygląda na tym wideo. Brakuje mi słów na określenie tego iż zupełnie mnie nie znając szkalujesz mnie i wypisujesz paszkwile, wpisujesz swoje urojone wyobrażenia jako moją treść. Może już zapomniałeś Polskiego języka.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.