Miliardowe wydatki na wojnę w Afganistanie

Opublikowano: 21.12.2012 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 761

Wielka Brytania ujawniła, że koszt zaangażowania tego kraju w wojnę w Afganistanie sięgnął 27,6 miliarda dolarów, a przewiduje się, że może zamknąć się w kwocie 32,5 miliarda.

Wycofanie 3800 brytyjskich żołnierzy z Afganistanu ma nastąpić w 2013 roku. Obecnie w tym kraju stacjonuje 9 tysięcy Brytyjczyków. Pozostaną w nim jednak żołnierze, którzy mają pomagać armii afgańskiej. Większość ma zostać wycofana w 2014 roku. Podczas 11 lat trwania tej, niepopularnej wśród brytyjskiego społeczeństwa, wojny, w Afganistanie zginęło 438 żołnierzy brytyjskich.

W tym samym czasie, gdy rząd brytyjski wydaje miliardy na wojnę w Afganistanie ograniczane są istotne usługi socjalne w kraju. Cięte są wydatki m.in. na służbę zdrowia i edukację. Cameron mówi, że Wielka Brytania zmuszona jest do kontynuowania cięć w wydatkach publicznych, aby zredukować deficyt budżetowy.

Zmniejszenie wydatków na edukację dotknęło główne najbiedniejsze rodziny. Jednym z następstw cięć było zamknięcie stołówek prowadzonych przez organizacje charytatywne, zapewniające darmowe posiłki najuboższym dzieciom.

Brytyjski premier David Cameron oświadczył, że Wielka Brytania nie ma zamiaru “pozostawić Afganistanu” i planuje wydać 70 milionów funtów na afgańską armię.

Źródło: Autonom


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. matimozg 21.12.2012 14:58

    Tak to jest jak grupka ludzi pociąga za sznurki na całym świecie. Kasa płynie do kieszeni bankierów i wojno trwaj!

  2. pasanger8 22.12.2012 17:19

    Przecież biznesik musi się kręcić.Ostatnio były jakieś zamieszki w Londynie.Najlepiej niech młodzi chłopcy z ubogich rodzin (dla których praca w armii to jedna z niewielu dróg awansu społecznego) jadą na wojenkę -jeśli w ogóle wrócą z wojny w jednym kawałku to będą wrakami psychicznymi i już żadnych zamieszek ani rewolucji robić nie będą.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.