Mieszkańcom północnych Chin grozi dżuma

Opublikowano: 06.07.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 970

Trzeci poziom ostrzeżenia epidemiologicznego ogłoszono w Wūlātè Zhōng qí w autonomicznym regionie Mongolii Wewnętrznej w północnych Chinach z powodu zarejestrowania pacjenta z podejrzeniem dżumy dymieniczej, jak podał Komitet Zdrowia Miasta Bayan Nur w oświadczeniu, które opublikowała agencja prasowa Xinhua.

Doniesiono, że w sobotę trafił do szpitala pacjent z podejrzeniem dżumy dymieniczej. W związku z tym w niedzielę postanowiono ogłosić trzeci poziom ostrzeżenia prewencyjnego, które będzie obowiązywać do końca roku.

„Obecnie istnieje zagrożenie rozprzestrzenieniem się zarazy wśród ludności, prosimy ludność o ścisłe przestrzeganie wymagań w zakresie zapobiegania epidemii” – powiedziano w rezolucji opublikowanej przez agencję prasową Xinhua.

Władze odradzają polowanie na dzikie zwierzęta, a w przypadku wykrycia jakichkolwiek przypadków choroby lub podejrzenia choroby należy niezwłocznie zgłaszać się do upoważnionych resortów.

Wcześniej informowano, że choroba została wykryta na zachodzie Mongolii w regionie graniczącym z Republiką Ałtaju. Dwie osoby zachorowały. Służba prasowa ambasady rosyjskiej w Ułan Bator poinformowała, że władze mongolskie natychmiast podjęły niezbędne środki i nie ma powodu do zaniepokojenia.

Choroba jest przenoszona przez ssaki z rodzaju świstaków, które pomimo zakazów są spożywane przez mieszkańców Mongolii. Można również zarazić się podczas dzielenia tusz, ale są to pojedyncze przypadki.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 2,33 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cosmo
Użytkownik

Jak nie COVID19’em to dżumą ale jakoś ludzkość ostatecznie stłamsimy.

LichoNiespi
Użytkownik
LichoNiespi

Jak nie koronavirus to tera Dzuma..a co po dzumie oni wyprodukujom w ich labolatoriach azeby tak bardzo pomoc ludziom na swiecie ……….