Mieszkańcom północnych Chin grozi dżuma

Opublikowano: 06.07.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 382

Trzeci poziom ostrzeżenia epidemiologicznego ogłoszono w Wūlātè Zhōng qí w autonomicznym regionie Mongolii Wewnętrznej w północnych Chinach z powodu zarejestrowania pacjenta z podejrzeniem dżumy dymieniczej, jak podał Komitet Zdrowia Miasta Bayan Nur w oświadczeniu, które opublikowała agencja prasowa Xinhua.

Doniesiono, że w sobotę trafił do szpitala pacjent z podejrzeniem dżumy dymieniczej. W związku z tym w niedzielę postanowiono ogłosić trzeci poziom ostrzeżenia prewencyjnego, które będzie obowiązywać do końca roku.

„Obecnie istnieje zagrożenie rozprzestrzenieniem się zarazy wśród ludności, prosimy ludność o ścisłe przestrzeganie wymagań w zakresie zapobiegania epidemii” – powiedziano w rezolucji opublikowanej przez agencję prasową Xinhua.

Władze odradzają polowanie na dzikie zwierzęta, a w przypadku wykrycia jakichkolwiek przypadków choroby lub podejrzenia choroby należy niezwłocznie zgłaszać się do upoważnionych resortów.

Wcześniej informowano, że choroba została wykryta na zachodzie Mongolii w regionie graniczącym z Republiką Ałtaju. Dwie osoby zachorowały. Służba prasowa ambasady rosyjskiej w Ułan Bator poinformowała, że władze mongolskie natychmiast podjęły niezbędne środki i nie ma powodu do zaniepokojenia.

Choroba jest przenoszona przez ssaki z rodzaju świstaków, które pomimo zakazów są spożywane przez mieszkańców Mongolii. Można również zarazić się podczas dzielenia tusz, ale są to pojedyncze przypadki.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 6 , średnia ocena wartości wpisu: 2,33 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Cosmo 07.07.2020 08:04

    Jak nie COVID19’em to dżumą ale jakoś ludzkość ostatecznie stłamsimy.

  2. LichoNiespi 07.07.2020 13:11

    Jak nie koronavirus to tera Dzuma..a co po dzumie oni wyprodukujom w ich labolatoriach azeby tak bardzo pomoc ludziom na swiecie ……….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.