Martwa prawda

Opublikowano: 13.08.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1552

Za skalę katastrofy na Odrze odpowiedzialny jest cały rząd, ministerstwo ochrony środowiska, cyfryzacji, prokuratura, władze gmin nadodrzańskich, niedojdy zajmujące etaty w sztabach kryzysowych, wojska chemiczne i koronna spółka wodna, w której ukrywają się pisowscy dywersanci.

Wydarzenie śmiertelnego zatrucia Odry przestaje być przypadkiem. Przy panującym systemie totalnej całodobowej kontroli wszystkiego, w tym odpadów, ścieków i obywateli nie ma najmniejszej wątpliwości, że przez dwa tygodnie można było zauważyć i zareagować na zjawisko. Milczenie kacyków rządowych jest potwierdzeniem ukrywania przez nich faktów, których skala szkód jest nie do ogarnięcia.

Martwiąc się o los elektrowni atomowej na Ukrainie za nic mają gwałtownie wywołaną śmiertelność wód Odry, która zapewne jest ujęciem wodnym zaopatrującym szereg aglomeracji. Oświadczenie wrocławskiego Sanepidu o bezpiecznej wodzie w kranach nic zupełnie nie znaczy po tym jak lojalnie wobec rządowej dywersji covidowej pracownicy tej instytucji w całym kraju ścigali ludzi pod byle pretekstem, by dopaść ich karą finansową za wolę życia normalnego, a nie za przyzwoleniem i pod dyktat ciężko upośledzonej władzy.

Wielokrotnie nasłuchaliśmy się o szkodliwości nepotyzmu. Swój swego kryje, więc ma być lojalny. Stanowiska w Spółce Wodnej należące do rodziny prominentnego przekręciarza PiS-u są najlepszym dowodem jak to jest szkodliwe. Ludziom nie chodzi o zazdrość w uzyskiwaniu pracy i niebotycznych zarobków, ale dużo ważniejszy, elementarny czynnik odpowiedzialności na wypadek niekompetencji, źle podjętej decyzji. Rodzinne i mafijne pokrewieństwo prowadzą do zniesienia odpowiedzialności za szkodnictwo. Ile już straciliśmy jako obywatele i ich państwo, to brakuje pergaminu, by to wszystko spisać, ale teraz czara goryczy, oburzenie i gotowość do radykalnej reakcji osiągnęły apogeum.

Jeśli ułomny prezes szuka winnych wśród Niemców, by zrzucić własną winę, to warto przypomnieć – udowodnij im chłopie, masz lojalne i gorliwe służby skore do prowokacji wszelakiej, ale teraz zadanie jest poważniejsze od ich burdelowych zagrywek. Niech raz wykażą się patriotycznym i fachowym gestem. Jeśli Niemcy nie mają racji, że to rtęć zatruła nam rzekę, to udowodnij jaka substancja znajdująca się w wodzie zabija. Mamy amerykańskie laboratoria na swoim terenie – do roboty. Jeśli Niemcy mają rację, to nastolatek wyszuka w internecie czym neutralizuje się rtęć i wie co robić. Połączenie rtęci z siarką wiąże ją do postaci ciała stałego i nad tym powinni pracować od dwóch tygodni zmobilizowani pracownicy wydziałów chemii wszystkich uczelni i wojska chemiczne jak Odra długa i szeroka. Na cito!

Tymczasem mamy obraz terenu po ataku chemicznym, zniwelowanym kontrwywiadzie i wywiadzie, za to bandą sytych typków spod znaku ciemnej gwiazdy. Polska jeszcze nie zginęła, bo my żyjemy, a pożyjemy do kolejnego śmiałego ataku jak się nie pozbieramy bez kretyńskich haseł „prawaki-lewaki”; przynajmniej ci z resztką energii i zdrowym rozsądkiem. Na miejscu poważnego prokuratora usłyszelibyśmy natychmiastową decyzję o aresztowaniu bezpośrednio odpowiedzialnych za spowodowanie katastrofy ekologicznej w skali państwa, a po szybkim (2-dniowym) rozpoznaniu – także osoby współpracujące. Do czasu postawienia w stan oskarżenia jedynie dostępnym źródłem wody konsumpcyjnej i do celów higieny osobistej dla tych aresztowanych byłaby woda dostarczona beczkowozem wprost z Odry.

Autorstwo: Jola
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.