Syberyjski „chemiczny Czarnobyl”

Opublikowano: 06.12.2023 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Liczba wyświetleń: 1471

Film dokumentalny z 10 sierpnia 2021 r. opowiadający o problemach ekologicznych syberyjskiego miasta Usole Syberyjskie w obwodzie irkuckim. To miasto jednobranżowe było największym ośrodkiem produkcji chemicznej od Uralu do Władywostoku. W 2017 zakłady chemiczne zbankrutowały. Niedługo później mieszkańcy zdali sobie sprawę, że na terenie byłego zakładu pozostają tysiące ton szkodliwych substancji chemicznych, które sączą się do wód gruntowych i dużej syberyjskiej rzeki Angary. Od 2020 agencje rządowe zajmują się oczyszczaniem terenu, rozpoczęto również budowę nowego zakładu przetwórstwa odpadów chemicznych.

Źródło: YouTube.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Stanlley 06.12.2023 10:56

    Coś gorszego chcę zrobić pod Kijowem – 400 km^2 wysypisko toksycznych śmieci…. Cała EU ma naśmiecić Ukraińcom? Czy tam będą pozbierane syfy z całej Ukrainy? Zacieranie śladów po laboratoriach biologicznych? Możemy się tylko domyślać bo nikt nas rzetelnie nie informuje…

  2. Szwęda 06.12.2023 14:32

    Tam wszystko może być, dosłownie wszystko.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.