Manifestacja solidarności z Palestyną

Opublikowano: 17.05.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2012

Kilkaset osób, Polaków, Palestyńczyków i przedstawicieli krajów arabskich demonstrowało pod ambasadą Palestyny w Warszawie. Na filmie niżej akcja policji pod Ambasadą Izraela.

O godzinie 12.00 tłum solidaryzujących się z Palestyńczykami ludzi zajmował już dziedziniec przed wejściem do ambasady i teren przed budynkiem. Protestujący trzymali w rękach flagi Palestyny i hasła skierowane przeciwko zbrodniczym atakom izraelskiej armii na terytorium Gazy i Palestyny. Przychodzono całymi rodzinami.

Po kilkunastu minutach głos zabrał ambasador Palestyny w Polsce Mahmoud Khalifa. Wygłosił przemówienie po arabsku i po polsku. W części polskiej podziękował zebranym za wyrazy solidarności okazywane narodowi palestyńskiemu i ofiarom izraelskiej agresji i okupacji. Wiele gorzkich słów padło z jego ust pod adresem społeczności międzynarodowej, która w znakomitej większości milczy wobec zbrodni, których dokonuje Izrael na ziemiach Palestyny. Ambasador jednoznacznie postawił sprawę: milczenie wobec zbrodni jest współudziałem w zbrodniczym czynie Izraela przeciwko Palestyńczykom.

Mahmoud Khalifa pokazał i opowiedział historie trzech fotografii. Jedna z nich przedstawiała Palestyńczyka, który wyszedł z domu po żywność dla swojej rodziny. Po powrocie przekonał się, że wszyscy jego bliscy, 11 osób, zginęli. Ocalało tylko 5-miesięczne dziecko, które ojciec tulił w swych ramionach.

Drugie przedstawiało palestyńskiego lekarza, który ratował rannych przez wiele dni i nocy, nie widząc swoich dzieci. Spotkał je dopiero wtedy, gdy przywieziono je do jego szpitala, ranne po bombardowaniu i którym udzielał pomocy.

Trzecia fotografia przedstawiała ranne palestyńskie dziecko, które jednak uśmiechało się do ratujących je ludzi.

Poseł Partii Razem Maciej Konieczny, współprzewodniczący parlamentarnej grupy polsko-palestyńskiej wystąpił z emocjonalnym przemówieniem. Zapowiedział, że w poniedziałek wystosuje pytania do władz Polski dotyczące haniebnego milczenia wobec izraelskiej agresji. Konieczny wezwał do solidarności z Palestyńczykami i mówił, że trzeba rzeczy nazywać swoimi imionami: zbrodnię zbrodnią, okupację okupacją, agresję agresją. Przemówienie Macieja Koniecznego zebrani przerywali oklaskami i okrzykami „wolna Palestyna” i „dziękujemy”.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MasaKalambura 17.05.2021 18:19

    A Polska to kraj, który zbudował Izrael. Daliśmy im przeszkolenie, sprzęt oraz kwiat polskiej inteligencji przedwojennej. Potem komunistyczny PRL dostarczył kolejną transzę obywateli najlepiej wykształconych w latach 60-tych. Po wprowadzeniu w Polsce komunizmu w imieniu ZSRR, poczuli się niezadowoleni ze swego dzieła, i Gomułka wspaniałomyślnie pozwolił im opuścić nasz komunistyczna raj. Paszport w tamtych czasach to był przywilej.

    Golda Meir jako jedyna z bloku państw zachodnich nie tylko nie potępiła Gomułki, ale podziękowała mu za wspomożenie budowy Izraela. Prosząc go, by zamiast ludzi starych i schorowanych, więcej ludzi młodych i zdrowych wysyłał do Palestyny. Nie wszyscy tam pojechali oczywiście. bo tam trzeba w armii służyć.

    Zatem czy dziwi kogoś polskie przemilczanie?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.