Macron zapowiada zamykanie radykalnych meczetów

Opublikowano: 16.04.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 692

Prezydent Francji zapowiedział zamykanie radykalnych meczetów oraz wprowadzenie kontroli państwa nad finansowaniem pozostałych.

W wyniku ostatnich zamachów we Francji prezydent Emanuelle Macron, zapowiedział dalsze zamykanie meczetów, przyznając sobie zasługę zamknięcia jak na razie trzech: w Sartrouville, Aix-en-Provence, Marsellie. „Są takie meczety i ludzie, którzy nie szanują praw Republiki, którzy nauczają rzeczy, które nie są w zgodzie z prawami Republiki, co prowadzi do przemocy, takie będą zamykane”, powiedział prezydent Francji we wtorkowym wywiadzie dla TF1.

Zapowiedział także, że w najbliższych miesiącach zostaną podane do wiadomości „zasady działania i finansowania” meczetów. Jak przyznał miał o tym rozmawiać z księciem następcą tronu Arabii Saudyjskiej podczas jego ostatniej wizyty we Francji. „Nie chcę więcej meczetów, których otwarcie jest potajemnie finansowane. Nie chcę więcej ludzi, którzy używają pieniędzy na pielgrzymki (hadżdż) do robienia innych rzeczy”, ogłosił Macron.

„Le Figaro” zauważyło, że zarówno w kwestii finansowania i zamykania meczetów, jak i wcześniejszych deklaracji dotyczących zwalczenia nielegalnej imigracji, prezydent Francji wielokrotnie używał słowa „nieustępliwy”.

Autorstwo: (j)
Na podstawie: LeFigaro.fr
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BrutulloF1 16.04.2018 21:32

    Oj tak. Ale on im pokaże. Polityczny liliput.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.