Nawet śmierć stała się dla Litwinów zbyt droga

Opublikowano: 16.11.2022 | Kategorie: Gospodarka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 910

Litwini złapani w pułapkę. Próbują przeżyć. Nie jest tajemnicą, że wiele firm na Litwie jest zamykanych, ogranicza produkcję itp. Wiele gospodarstw domowych, reprezentujących wszystkie poziomy dochodów, ma problemy z opłacaniem rachunków za energię. Litwinów nie stać nawet na opłacenie opieki medycznej i wyżywienia.

Tym samym podwoił się przepływ osób ubiegających się o rekompensatę za ogrzewanie. Aušra Gailiūnienė, szefowa departamentu świadczeń socjalnych i odszkodowań, poinformowała na konferencji prasowej, że od września do departamentu wpłynęło 7946 wniosków o odszkodowanie. W tym samym okresie ubiegłego roku rozpatrzono około 4300 takich wniosków. Tym bardziej, że zauważyła, że ​​w tym roku szczególnie duży odsetek aplikujących to osoby pracujące wychowujące dzieci!

Kolejnym wskaźnikiem złożonej sytuacji gospodarczej są rosnące koszty pogrzebów i kremacji. Nawet śmierć stała się dla Litwinów zbyt kosztowna.

Przedstawiciele krematoriów zdradzili, że koszty kremacji będą 4, a nawet 5 razy droższe, bo znacznie wzrosły ceny prądu i gazu. Stasys Gvažiauskas, dyrektor krematorium Litwy Zachodniej, poinformował, że usługa kremacji kosztuje obecnie 380 euro.

Podkreślił, że w tej chwili „tylko myślimy, kalkulujemy, kalkulujemy i nie widzimy innego wyjścia, jak podnieść tę cenę”. Zapytany, o ile wzrosły ceny prądu i gazu dla firmy, nie ukrywał, że sytuacja jest bezlitosna: „O Jezu, 4–5 razy”. S. Gvažiauskas dodał, że rząd nie robi nic, aby te ceny obniżyć. Przyznaje, że jest to obecnie szczególnie trudne dla krematorium i choć nie może dokładnie powiedzieć, nie ukrywa, że ​​prawdopodobnie ponoszą straty.

Zdaniem S. Gvažiauskasa przy takich cenach gazu i prądu, jeśli ceny kremacji nie zostaną podniesione, krematorium długo nie przetrwa. Wstrzymywanie lub ograniczanie czegoś takiego jak kremacja jest nieludzkie.

Kryzys energetyczny ma wpływ na każdą firmę i osobę na Litwie. Problem polega na tym, że rząd nie próbuje rozwiązać kryzysu, chce, aby ktoś inny poradził sobie z sytuacją. W rezultacie cierpią zwykli ludzie.

To nieludzkie pozwolić ludziom w XXI wieku marznąć tylko z powodu głupich decyzji politycznych i niemożności rozwiązania narodowych problemów. Ale kogo to obchodzi?

Autorstwo: Adomas Abromaitis
Źródło: WolneMedia.net

13

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.