Kobieta alkoholik przywrócona do pracy jako kierowca

Opublikowano: 02.08.2023 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2201

Firma transportowa z Quebecu w Kanadzie otrzymała sądowy nakaz przywrócenia do pracy kierowcy, która została zwolniona po tym, jak wypiła co najmniej dziewięć piw, zanim straciła kontrolę nad ciężarówką na autostradzie w Pensylwanii.

Działania kobiety stanowiły poważne wykroczenie, ale jej picie było wynikiem niepełnosprawności – choroby alkoholowej – i firma przewozowa Groupe Robert powinna była dokonać rozsądnego uwzględnienia jej ograniczeń, stwierdziła arbiter ds. stosunków pracy Huguette April w pisemnej decyzji z 18 lipca. „W noc wypadku musiała się napić” – uważa April. „Przyznała, że ​​chociaż wiedziała, że ​​nie powinna, potrzeba była silniejsza, coś, czego nie może kontrolować”.

Fakty dotyczące sprawy stanowią, że kierująca w trakcie podróży z przedmieść Montrealu do Pensylwanii zatrzymała się dwa razy, aby kupić sześciopak piwa.

Kobieta przyznała, że ​​wypiła co najmniej dziewięć piw, ale ​​nie pamięta, czy ostatnie trzy piwa wypiła po drodze. Po wypadku, który uszkodził ciężarówkę, ale nie spowodował ofiar w ludziach, została aresztowana z poziomem alkoholu we krwi, który wynosił 1,8 promilla – ponad dwukrotnie więcej niż dopuszczalny limit.

Kierująca poinformowała swojego pracodawcę o swoim problemie z piciem około tygodnia po wypadku, dzień po tym, jak zwróciła się o pomoc lekarską, aby przestać pić. Została oficjalnie zwolniona 31 sierpnia, po tym jak ukończyła szpitalny program leczenia uzależnień. Powiedziała arbitrowi, że firma mogła po wypadku zainstalować urządzenie do badania alkoholu w jej ciężarówce lub znaleźć dla niej inną pracę.

Tymczasem Groupe Robert oświadczyła April, że układ zbiorowy między firmą a związkiem zawodowym reprezentującym kierowców jest jasny: karą za jazdę pod wpływem alkoholu jest natychmiastowe rozwiązanie stosunku pracy. Spółka zapowiedziała, że ​​odwoła się od decyzji.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Baltazar Bombka 02.08.2023 12:38

    Przeczytałem tytuł i pomyślałem: to na pewno w Kanadzie… Swoją drogą, Kanada to ciekawy eksperyment socjologiczny. Będziemy mogli za 10 lat zobaczyć na własne oczy jak wygląda kraj rządzony przez skrajną lewicę. Jak się to skończyło w Norwegii to wiemy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.