Kiedy to odszkodowanie prowadzi do wojny?

Opublikowano: 18.08.2017 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 5

Komentarz Jendrysza polemizujący z krytyką odszkodowań od Niemiec za straty Polski wywołane II wojną światową.

Skoro Polska w 2015 roku odzyskała niepodległość i wcześniej w roku 1993 zakończyła się II okupacja rosyjska, to najwyższy czas, by policzyć i upomnieć się o straty, by nie tylko pokrzywdzeni, ale i krzywdzący zobaczyli do jakich strat doszło, by w przyszłości nikt nie próbował doprowadzić do podobnych działań.

Dziwi mnie tylko to, że w Polsce są przeciwnicy odszkodowań i jeszcze straszą stratami, ba nawet straszą, że odszkodowanie może doprowadzić do wojny.

Czy czasem upominanie się o odszkodowanie nie prowadzi do wojny tylko wtedy, gdy winny nie czuje się winny i żadnej krzywdy nie chce widzieć, woli na upomnienie reagować odwetem?

Jak ktoś żąda pokrycia jego strat, to znaczy, że jest pokrzywdzonym wywołującym wojnę, bo winny poczuje dyskomfort winy i może zaatakować?

Jak ktoś nas uderzy w twarz, to mamy siedzieć cicho, czy błagać, by nie zechciał drugi raz?

Jak Dojcze Banki i tym podobne w sądach upominały się o zwrot należności, nawet z wyrzucaniem na bruk, to nikt z obecnej opozycji nie mówił, że to wywoływanie wojny, ale gdy o tym wspominają Polacy to już jest inna sprawa.

14.08.2017 roku p. Róża Thun z Platformy Obywatelskiej wyszła ze studia TVP oburzona na red. Sakiewicza, nazywając go wrednym kłamcą, bo przyłożył jej łatkę reprezentantki Niemiec, choć sama chwilę wcześniej przyłożyła dwie posłowi Mularczykowi o autoprezentację i Polakom o wywoływanie wojny.

A swoistym kuriozum było jej zdanie o odwecie na Niemcach: “Widziałam dzisiaj grafikę napisaną czcionką jak na bramie wjazdowej do Auschwitz z napisem „Reparationen Machen Frei” no to ewidentnie znaczy, że mamy w Polsce grupę ludzi która marzy o tym, żeby zrobić kolejne Auschwitz, ale tym razem Niemcom”.

Ta pani jakoś nie może zrozumieć, że jak się już domaga naprawy krzywd, to trzeba wskazać za co, by nikt nie udawał niewiniątka i ta grafika napisaną obozową czcionką dobitnie wskazuje za co.

Pokazywanie przez oskarżyciela narzędzia mordu nie jest grożeniem i twierdzenie, że w Polsce marzą by zrobić Niemcom Auschwitz, to daleko idące pomówienie, to zwykłe zawszaństwo.

Trzeba mieć choć trochę chęci odróżnienia potrzeby naprawy od zemsty.

Jak bandzior coś ukradnie to musi oddać lub coś uszkodzi, to musi naprawić, ale ta naprawa, czy zwrot, nie jest jeszcze karą i nie można tego nazywać karą, bo wtedy bandzior stwierdziłby, że przy takiej karze warto próbować, bo w najgorszym wypadku będzie musiał oddać, a może się mu uda coś ukryć lub pokrzywdzony jednak się nie upomni.

I nasi sprzedajni wcisną każdy fałsz, każdą groźbę z Har-Magedonem, z trzecią wojną światową, by pokrzywdzeni nie upomnieli się o swoje.

Czy ta beczka dziegciu od platformy oszustów ma jakieś dno?

Autorstwo: Jendrysz
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
supersebi900
Użytkownik
supersebi900

co za bełkot,proszę mi pokazać kraj,który za wywołanie wojny wypłacił realne odszkodowania…jest choć taki jeden?Jeśli nie ma to o czym rozmawiamy?

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Tekst który warto przeczytać:

(Tekst usunięty – wklejka artykułu z zewnętrznego źródła naruszająca prawa autorskie. Zamiast wklejek stosuj linkowanie. Admin)

Abnegat
Użytkownik
Abnegat

@supersebi900
bełkot, z całym szacunkiem, to twoja wypowiedź …, jakie ma znaczenie czy któryś wypłacił (jak to się ma do sprawiedliwości, czy uczciwości)? Po prostu rozmawiamy, jeśli nie masz na to chęci – to nie rozmawiaj !

robi1906
Użytkownik

Panie Odkrywco,
ten tekst, to nie jest mistrzostwo świata, każdy to widzi,
ale po co te joby?,

szwaby, nam rozpirzyli cały przemysł, a ty?,
tak nie można!, bo błędy językowe, stylistyczne i tym podobne,

walić to,
ważne, żeby ludzie zaczeli ogarniać ten świat rozumem, a nie skakać pod dyktando jak te, mysiskoczki.

8pasanger
Użytkownik

Choć co do zasady uważam reparacje od Niemiec jako nienależne(a gadaninę o niepolskości PRL-członka ONZ i uznanego podmiotu prawa międzynarodowego) za paplaninę to nie mogę się zgodzić, że tekst jest bełkotem.Niemcy dokonali ogromnycgh zniszczeń w przemyśle i mordów na polskich obywatelach.Sami się zresztą obronią. Zajmijmy się lepiej korporacjami niepłacącymi w Polsce podatków.Niemieckimi też.