Wiceszef MSZ twierdzi, że „ambasador Izraela przeprosił”

Opublikowano: 06.04.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1464

Wiceszef MSZ Andrzej Szejna powiedział na konferencji prasowej, że ambasador Izraela w Polsce Ja’akow Liwne „przeprosił za to zdarzenie niemające precedensu – zbombardowanie konwoju humanitarnego”.

„Spotkanie miało bardzo stanowczy charakter ze strony polskiej. Przekazałem ze strony MSZ i polskiej dyplomacji notę protestacyjną, ale też na samym wstępie pan ambasador przeprosił. Przeprosił za to zdarzenie niemające precedensu w historii cywilizowanego świata, czyli zbombardowanie konwoju humanitarnego, zmierzającego do Strefy Gazy” – powiedział wiceszef polskiej dyplomacji.

Szejna mówił także o oczekiwaniach, jakie strona polska przekazała stronie izraelskiej. „Oczekujemy śledztwa, w którym będą uczestniczyły strona polska i inne państwa, które straciły swoich obywateli w tym ataku, który określam jako prawnik morderstwem” – powiedział.

Wiceminister mówił, że „strona polska żąda nie tylko wglądu, ale dostępu do wszystkich informacji, aby wyjaśnienie sprawy było satysfakcjonujące”. Dodał, że „na razie przebieg procesu wyjaśnienia nie jest dla Polski satysfakcjonujący”.

„Po drugie chcemy, żeby w wyjaśnianiu i w całej procedurze karnej oraz dyscyplinarnej wobec żołnierzy odpowiedzialnych za to morderstwo była dopuszczona prokuratura w Przemyślu. Chcemy również, i tego zażądaliśmy, odszkodowania dla ofiar, w tym oczywiście dla polskiego obywatela i jego rodziny, ale pod warunkiem, że rodzina będzie tego chciała” – powiedział Szejna. „Zażądaliśmy także od pana ambasadora, aby była respektowana rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ, która wzywa do zawieszenia broni w Strefie Gazy i nieutrudniana konwojów w Strefie Gazy” – stwierdził polityk.

Szejna dodał, że „dotychczasowe informacje są niesatysfakcjonujące”, ale stanowisko ambasadora Izraela jako „zmianę tonu”. „Przede wszystkim przeprosił. Takie przeprosiny wystosował także prezydent Izraela” – zaznaczył. „Mam nadzieję, że wszystkie obietnice, które złożył dzisiaj pan ambasador, i które towarzyszyły jego przeprosinom, zostaną wcielone w życie” – stwierdził na koniec.

Autorstwo: SG
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. MasaKalambura 06.04.2024 11:13

    Po występie na kanale zero szczerze w to wątpię.
    Ambasador raczej nakazał naszemu ministrowi co najwyżej przeprosić za niego. A Sikorski-Apelbaum nakazał to swojemu podwładnemu.

  2. pikpok 06.04.2024 12:36

    No i przydupas globalnych pasożytdów musiał przeprosić za niego. Nie bez powodu zmienili im nazwę z PO na KO.
    https://wolnemedia.net/bodnar-chce-pozbawic-polakow-wolnosci-slowa/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.