Ambasador Palestyny komentuje „przeprosiny” ambasadora Izraela

Opublikowano: 07.04.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1627

Ambasador Palestyny w Polsce Mahmoud Khalifa skomentował zachowanie ambasadora Izraela Ja’akowa Liwnego ws. zabójstwa członków misji humanitarnej w Palestynie – w tym Polaka Damiana Sobola.

Wiceszef MSZ Andrzej Szejna powiedział na konferencji prasowej, że ambasador Izraela w Polsce Ja’akow Liwne „przeprosił za to zdarzenie niemające precedensu – zbombardowanie konwoju humanitarnego”. Po spotkaniu dyplomata wydał nowe oświadczenie, w którym odniósł się do spotkania z wiceszefem MSZ.

Do sprawy ambasador Palestyny w Polsce Mahmoud Khalifa. „Przeprosiny za śmierć ludzi na pewno nie wystarczą. Trzeba się poprawić, naprawić to, co doprowadziło do tej tragedii” – stwierdził dyplomata w RMF FM. Khalifa stwierdził, że słowa Liwnego to „jeden bardzo ważny znak”. „To najwyższy poziom, żeby opinia międzynarodowa reagowała na to, co robi rząd Izraela i co mówił ambasador Izraela” – wyjaśnił.

Palestyńczyk dodał, że wcale „nie chodzi o odszkodowanie”. „Pan ambasador zdemaskował prawdziwe oblicze Izraela, nie przepraszając od razu za ten przykry przypadek celowego zamordowania tej całej ekipy World Central Kitchen. To daje całemu światu nowy dowód, że Izrael z nikim i niczym się nie liczy. Dlatego moim zdaniem najwyższy czas, że społeczność międzynarodowa wywarła nacisk na cały rząd Izraela, albo żeby przynajmniej zatrzymała to wszystko, co dzieje się w Strefie Gazy” – stwierdził Khalifa. „To jest bezczelność. Aroganckie zachowania jednego człowieka, odzwierciedlają zachowanie całego wojska izraelskiego przeciwko cywilom” – stwierdził. Dyplomata z Palestyny powiedział, że Liwne zwlekał z przeprosinami, bo „nie było prawdziwej reakcji międzynarodowej”.

Khalifa dodał, że uważa czyn Damiana Sobola za „bohaterski”. Strona palestyńska wyraziła chęć wzięcia udziału w ceremonii pogrzebowej Polaka z Przemyśla.

Autorstwo: SG
Zdjęcie: Ambasada Państwa Palestyny
Na podstawie: RMF FM
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.