KE skontroluje wycinkę drzew w Puszczy Białowieskiej

Opublikowano: 24.01.2016 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 436

Komisarz UE ds. środowiska, gospodarki morskiej i rybołówstwa Karmenu Vella zapewnił, że Komisja Europejska będzie monitorować wycinkę drzew w Puszczy Białowieskiej na terenie Polski.

“W tym momencie nie mamy formalnych wskazań, czy będzie wycinanych więcej czy mniej drzew, ale ze strony Komisji mogę powiedzieć, że będziemy monitorować sytuację” — powiedział komisarz.

Velle zaznaczył, że Puszcza Białowieska „jest nie tylko obszarem Natura 2000, ale jest także obszarem z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO”.

Jak Szyszko, polski minister środowiska, poinformował, że trwają prace inwentaryzacyjne, które mają oszacować stan zasobów przyrodniczych Puszczy Białowieskiej. Po ich zakończeniu zostaną podjęte dalsze decyzję.

W ubiegłą niedzielę w Warszawie odbył się tzw. marsz entów w obronie Puszczy Białowieskiej.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. adambiernacki 24.01.2016 11:39

  Kute groty i latający topór.

 2. Szaman 24.01.2016 14:49

  Problem puszczy białowieskiej to oczywiście kwestia istotna i moim zadaniem powinno się ją zostawić samej sobie. Nawet jak ja kornik zeżre to na pewno nie całą a będzie to nadal unikalne miejsce które warto będzie odwiedzić.

  Ale ja się pytam co tym wyjadaczom z KE niby do tego czy sobie swoja puszczę wytniemy czy nie ? niech się zajmą swoimi imigrantami lepiej ;]

 3. pablitto 26.01.2016 08:47

  … może dlatego ich to obchodzi, czy jakikolwiek okoliczny kraj, bo… ostatni naturalny las w Europie znajduje się w Polsce i na Białorusi (!).
  Jak widzisz njusa o tym, że jacyś islamiści chcą zdetonować X-tysiącletni posąg buddy, jakieś stare miasto, piramidy, muzea… – to jeno ciśnie się na usta: ale ich poje..ło… nie chciałbym dołączyć do tego samego klubu.
  [co nie rozwiązuje dyskusji na temat tego kornika… który ma na to wszystko wylane, i zjada dalej]

 4. Wadera 26.01.2016 10:02

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.