KE skontroluje wycinkę drzew w Puszczy Białowieskiej

Opublikowano: 24.01.2016 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3

Komisarz UE ds. środowiska, gospodarki morskiej i rybołówstwa Karmenu Vella zapewnił, że Komisja Europejska będzie monitorować wycinkę drzew w Puszczy Białowieskiej na terenie Polski.

“W tym momencie nie mamy formalnych wskazań, czy będzie wycinanych więcej czy mniej drzew, ale ze strony Komisji mogę powiedzieć, że będziemy monitorować sytuację” — powiedział komisarz.

Velle zaznaczył, że Puszcza Białowieska „jest nie tylko obszarem Natura 2000, ale jest także obszarem z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO”.

Jak Szyszko, polski minister środowiska, poinformował, że trwają prace inwentaryzacyjne, które mają oszacować stan zasobów przyrodniczych Puszczy Białowieskiej. Po ich zakończeniu zostaną podjęte dalsze decyzję.

W ubiegłą niedzielę w Warszawie odbył się tzw. marsz entów w obronie Puszczy Białowieskiej.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Kute groty i latający topór.

Szaman
Użytkownik
Szaman

Problem puszczy białowieskiej to oczywiście kwestia istotna i moim zadaniem powinno się ją zostawić samej sobie. Nawet jak ja kornik zeżre to na pewno nie całą a będzie to nadal unikalne miejsce które warto będzie odwiedzić.

Ale ja się pytam co tym wyjadaczom z KE niby do tego czy sobie swoja puszczę wytniemy czy nie ? niech się zajmą swoimi imigrantami lepiej ;]

pablitto
Użytkownik
pablitto

… może dlatego ich to obchodzi, czy jakikolwiek okoliczny kraj, bo… ostatni naturalny las w Europie znajduje się w Polsce i na Białorusi (!).
Jak widzisz njusa o tym, że jacyś islamiści chcą zdetonować X-tysiącletni posąg buddy, jakieś stare miasto, piramidy, muzea… – to jeno ciśnie się na usta: ale ich poje..ło… nie chciałbym dołączyć do tego samego klubu.
[co nie rozwiązuje dyskusji na temat tego kornika… który ma na to wszystko wylane, i zjada dalej]