Kamera termowizyjna w walce z pandemią

Opublikowano: 02.04.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1433

Firma AAT Holding S.A. wprowadziła do oferty nowy typ kamery termowizyjnej przeznaczonej do wykrywania osób z podwyższoną temperaturą ciała. Może ona zdecydowanie pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się epidemii Covid-19. Rozwiązania tego typu z dobrym skutkiem stosowane są m.in. na Tajwanie, który od samego początku postawił na prewencję i wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań, co przyniosło wymierny sukces w ograniczaniu pandemii.

Zastosowany tu zaawansowany mechanizm identyfikacji twarzy pozwala rozpoznać człowieka, namierzyć okolice czoła oraz oczodołów i zmierzyć temperaturę. Podwyższone wartości pomiaru uruchamiają alarm. W porównaniu do tradycyjnej metody pomiaru temperatury ciała – termometrem, wykorzystanie kamery znacznie skraca czas i zapewnia dużą dokładność pomiaru, przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka zarażenia przez osoby dokonujące badania. Kamera zapewnia zdalną kontrolę temperatury ciała człowieka z odległości 3-5 m, co umożliwia instalację systemu w istniejących punktach kontroli, przejściach czy korytarzach.

Kamera dzięki wbudowanym funkcjom rozpoznawania twarzy, dokonuje prawidłowego odczytu nawet jeśli badana osoba ma maseczkę albo niesie kubek z gorącą kawą, przez co minimalizuje ryzyko wywołania fałszywych alarmów.

Urządzenie umożliwia jednoczesny pomiar temperatury u 16 osób w czasie krótszym niż 1 sekunda, co pozwala na zbadanie ponad 57 tysięcy osób w ciągu godziny. Oznacza to, że system, jako jeden z nielicznych może być stosowany do skanowania temperatury ludzi bez konieczności kanalizowania ruchu przez różnego rodzaju bramki. Ma to szczególne znaczenie w obiektach, w których konieczne jest sprawne przemieszczanie się i unikanie zatorów (lotniska, dworce, obiekty użyteczności publicznej, przejścia graniczne, biurowce).

„Dzięki zastosowaniu przetwornika mikrobolometrycznego o dużej rozdzielczości (rejestruje on promieniowanie docierające poprzez obiektyw, a układ mikroprocesorowy przetwarza i przekazuje te dane – red. CP PAP) oraz urządzenia kalibrującego o znanej i stałej temperaturze udało się osiągnąć dokładność pomiaru +/- 0,3 stopnie C” – mówi Patryk Gańko, dyrektor działu wsparcia systemów VSS, AAT Holding S.A.

„Jest to dokładność nieosiągalna dla typowych kamer termowizyjnych, które z reguły pozwalają mierzyć temperaturę obiektów z dokładnością rzędu +/- 2 st. C. Kamera NVIP-2H-8912M/TS, którą mamy w ofercie jest, więc najdokładniejsza z dostępnych na rynku” – zapewnia Gańko

Działanie profesjonalnego zestawu do zdalnego pomiaru temperatury ciała NVIP-2H-8912M/TS SET zostało sprawdzone w realnych warunkach w takich typach obiektów jak: szkoły, biurowce, budynki użyteczności publicznej mając za zadanie zapobieganie rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych. Jego zaletą jest to, że nie wymusza zatrzymania się potoku ludzi. Dziesiątki ludzi mogą być na bieżąco skanowane, obserwowane i identyfikowane przez pracowników ochrony.

Informacje o temperaturze mogą być zapisywane i przechowywane w systemie danych. „Trzeba jednak pamiętać, że informacja o temperaturze ciała należy do danych wrażliwych, to dane o naszym zdrowiu” – podkreśla Patryk Gańko.

W związku z wieloma pytaniami o zgodność takiego przetwarzania danych dotyczących zdrowia z regulacjami o ochronie danych osobowych prezes UODO wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że „przepisy o ochronie danych osobowych nie mogą być stawiane jako przeszkoda w realizacji działań w związku z walką z koronawirusem”.

Źródło: CentrumPrasowe.PAP.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
beth
Użytkownik
beth

W MOJEJ OCENIE ;
dla dobra ludzkości zostaniemy pozamykani bez potrzeby dla ozdrowienia, a na potrzeby niewolniczego globalnemu systemu zwaNEGO niewolnictwem-NWO. Niedługo okaże się, że II wiojna światowa to pikuś w stosunku do obecnej sytuacji, gdzie dla tzw. dobra wyższego i eliminjowania od zawsze istniejących wirusów zniszczy się życie na planecie ZIEMIA..

tutaj wypowiedź specjalisty

https://www.youtube.com/watch?v=MDkDcN133d0

Remigiusz
Użytkownik
beth
Użytkownik
beth

tutaj oficjalny protest lekarzy zza wschodniej granicy ;

stop !!!tworzeniu elektronicznego obozu koncentracyjnego w tym 5G

https://www.youtube.com/watch?v=FxcxlJ0aGkE