Japońska firma chce umieścić reklamę na Księżycu

Opublikowano: 29.12.2017 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 720

W nadchodzących latach prawdopodobnie pojawi się przed nami możliwość skolonizowania najbliższych nam ciał niebieskich. W związku z tym już dziś opracowuje się różne “pozaziemskie” projekty. Jeden z nich jest dość zaskakujący i zakłada zbudowanie i umieszczenie na Księżycu pierwszego billboardu.

Firma iSpace Technologies chce zainwestować 90 milionów dolarów w zaawansowane technologicznie billboardy. Projekt zakłada, aby najpóźniej w 2020 roku dostarczyć statek kosmiczny na Księżyc. Gdy maszyna bezpiecznie wyląduje na powierzchni Srebrnego Globu, w wyznaczonym wcześniej miejscu postawi billboard.

Cel takiego przedsięwzięcia może wydawać się mało sensowny, ale z pewnością przyniesie korzyści finansowe. iSpace Technologies ma zamiar udostępniać swój billboard firmom, które chciałyby mieć swoje logo zaprezentowane w środowisku księżycowym na tle Ziemi. To byłby jeden z pierwszych kroków ku utworzeniu kosmicznej ekonomii. Firma zamierza również wysłać swój własny łazik i już w 2021 roku poszukiwać śladów wody, którą można byłoby przekształcić w paliwo wodorowe. To z pewnością przyspieszyłoby kolonizację Księżyca.

Reklamy na Księżycu mają być czymś zupełnie nowym i intrygującym. Inwestycja zapewni iSpace Technologies stały dopływ gotówki, ponieważ zawsze znajdzie się jakaś korporacja, która chciałaby pochwalić się swoim logo na tle naszej planety. Lepsze to niż podświetlane reklamy umieszczone na orbicie okołoziemskiej, które musielibyśmy codziennie oglądać.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: DigitalTrends.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 29.12.2017 13:40

    najzabawniejsze jest to że rezydenci na księżycu którzy są tam obecni od tysięcy lat nigdy na coś takiego nie pozwolą! Był kiedyś taki film pokazujący niedaleką przyszłość z korporacjami w tle. Była scena gdzie facet spoglądał na nocne niebo i na księżyc. Tyle że na tarczy księżyca widniał znak coca coli! te wszystkie plany ciągle biorą w łeb. Coraz trudniej ukryć fakt że na księżycu są już bazy i to nie nasze…ciekawe kiedy w końcu ktoś puści parę….od co najmniej 20 lat czytam ciągle o takich planach i … i NIC! jedna ściema. To samo z Marsem. Plany,plany,plany…i koniec na tym. Nigdy nie dochodzą skutku.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.