Jak kanibalizm wpływa na organizm człowieka?

Opublikowano: 02.07.2017 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 891

Podczas spożywania mięsa ludzkiego przez człowieka w organizmie zachodzą określona procesy – poinformowali amerykańscy naukowcy.

Dla niektórych gatunków w przyrodzie to zjawisko jest naturalne. Na przykład, u owadów naukowcy dość często spotykają się z kanibalizmem i wyodrębnili te procesy, które zachodzą w organizmach zjadających się wzajemnie osobników. Okazało się, że zwiększa to ryzyko zapalenia wątroby i innych podobnych chorób.

Badacze twierdzą, że owady jedzą swoich krewnych jedynie wtedy, gdy brakuje im pożywienia, a ich ciała mogą stać się dość wysokokalorycznym źródłem energii, co jest szczególnie ważne, jeśli dane stworzenie próbuje wykarmić potomstwo lub wyżyć. Na przykład, japoński krab pacyficzny karmi swoje potomstwo niezapłodnionymi jajami, ale jeśli pokarm się skończy, młode zjadają się nawzajem. Podobnie zachowują się ślimaki, płazy i ryby, ale tylko w stresowych sytuacjach.

Wśród ludzi kanibalizm był czymś typowym w starożytności, choć naukowcy sugerują, że do naszych czasów przetrwały plemiona, które nadal zjadają swoich krewnych. Jak podkreślają, nie jest to norma wśród ludzi i może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, ze względu na łatwe zarażenie się wieloma chorobami przekazywanymi za pośrednictwem mięsa. Może to też prowadzić do rozwoju patologii.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.