Izrael i USA przeprowadzą symulację wojskowej agresji na Iran

Opublikowano: 29.11.2022 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1134

Od wtorku 29 listopada do czwartku 1 grudnia 2022 roku nad Morzem Śródziemnym oraz nad Izraelem odbędą się manewry wojskowe, symulujące uderzenie w irańskie obiekty nuklearne. W ćwiczeniach udział wezmą siły powietrzne Izraela oraz Stanów Zjednoczonych. Obejmować będą one loty dalekiego zasięgu takie jak te, które Izrael będzie musiał wykonać jeżeli zdecyduje się na zniszczenie irańskiego programu atomowego, który według syjonistów rzekomo ma również swój ukryty, wojskowy charakter.

W manewrach tych wezmą udział samoloty-cysterny oraz myśliwce zarówno Izraela jak i Stanów Zjednoczonych. Oba kraje łączy umowa na mocy której Izrael może liczyć na amerykańską pomoc gdyby doszło pomiędzy Tel Awiwem a jego bliskowschodnimi przeciwnikami do wojny, która zagrażać będzie ludności cywilnej Izraela, ze względu na rozmieszczenie u granic Izraela kilkudziesięciu tysięcy rakiet zdolnych sięgnąć jego terytorium.

Manewry, które rozpoczną się dnia dzisiejszego zostały umówione podczas wizyty szefa sztabu generalnego Izraelskich Sił Obronnych Aviva Kochaviego w Waszyngtonie w tygodniu je poprzedzającym. Kochavi w trakcie pobytu w stolicy USA odbył rozmowy z przewodniczącym Kolegium Połączonych Szefów Sztabów generałem Markem Milleyem oraz dowódcą Dowództwa Centralnego Pentagonu generałem Michaelem Kurillą.

Kurilla gościł w Izraelu dwa tygodnie temu. Podczas swojego pobytu odwiedził północną część Izraela oraz przyjrzał się flocie amerykańskich myśliwców F-35 w służbie izraelskiego wojska. Zadeklarował przy tym gotowość do „zneutralizowania zagrożenia”, mając zapewne na myśli zagrożenie irańskie, oraz przygotowania się na różne scenariusze wojenne na jednym lub wielu frontach.

Według ustępującego ministra obrony Izraela Benny’ego Gantza kwestia ataku na irańskie instalacje nuklearne powinna zostać przygotowana lecz również bardzo dokładnie rozważona, zanim zostanie ona wprowadzona w życie.

Autorstwo: Terminator 2019
Na podstawie: JPost.com
Źródło: WolneMedia.net

13

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stanlley 29.11.2022 16:47

    Oooo a jak by Chiny z Rosją ćwiczyły atak na np GB, albo na to państewko co mają tam swoje lususowe posiadłości i pałace bogacze z USA – nie pamiętam jak się nazywa….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.