Irański parlament odrzuca zmiany przepisów o małżeństwach dzieci

Opublikowano: 27.12.2018 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1932

Irański parlament odrzucił poprawki do aktualnie obowiązujących przepisów, które umożliwiają zawieranie małżeństw dzieciom.

Fotografia ślubna 14-letniego chłopca i 10-letniej dziewczynki z Iranu

W odrzuconych poprawkach był zakaz małżeństw dla dziewczynek młodszych niż trzynastoletnie i chłopców poniżej lat 15, a dla dziewcząt w wieku 14-16 i chłopców w wieku 15-18 do małżeństwa potrzebna byłaby zgoda rodziców i sądu.

W Iranie w roku 2017 zostało zawarte 37 tysięcy małżeństw dziewczynek w wieku 10-14 lat.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: Iran HRM
Zdjęcie: Alghad.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

No i co z tego? Może szybciej dojrzewają? Czemu państwo ma się wtrącać w te sprawy? Jeżeli od tysięcy lat tak to społeczeństwo funkcjonowało, to jest to większym dowodem na poprawność niż opinia jakiegoś urzędnika, czy “uczonego”.
A gdyby tak w Polsce zaczęto narzucać minimalny wiek do małżeństwa 25 lat? Bo jacyś uczeni dowiodą, ze ludzie w wieku do 15 lat są nierozwinięci emocjonalnie?