Irański parlament odrzuca zmiany przepisów o małżeństwach dzieci

Opublikowano: 27.12.2018 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2404

Irański parlament odrzucił poprawki do aktualnie obowiązujących przepisów, które umożliwiają zawieranie małżeństw dzieciom.

Fotografia ślubna 14-letniego chłopca i 10-letniej dziewczynki z Iranu

W odrzuconych poprawkach był zakaz małżeństw dla dziewczynek młodszych niż trzynastoletnie i chłopców poniżej lat 15, a dla dziewcząt w wieku 14-16 i chłopców w wieku 15-18 do małżeństwa potrzebna byłaby zgoda rodziców i sądu.

W Iranie w roku 2017 zostało zawarte 37 tysięcy małżeństw dziewczynek w wieku 10-14 lat.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: Iran HRM
Zdjęcie: Alghad.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 27.12.2018 16:03

    No i co z tego? Może szybciej dojrzewają? Czemu państwo ma się wtrącać w te sprawy? Jeżeli od tysięcy lat tak to społeczeństwo funkcjonowało, to jest to większym dowodem na poprawność niż opinia jakiegoś urzędnika, czy “uczonego”.
    A gdyby tak w Polsce zaczęto narzucać minimalny wiek do małżeństwa 25 lat? Bo jacyś uczeni dowiodą, ze ludzie w wieku do 15 lat są nierozwinięci emocjonalnie?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.