Iran dotrzymuje słowa

Opublikowano: 17.01.2024 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3324

Po irańskim ataku Strażników Rewolucji na „ośrodek szpiegowski” Izraela w miejscowości Erbil (Irak), władze Iraku wezwały ambasadora Iranu na konsultacje. Nie jest to pierwszy przypadek tego rodzaju. W istniejących okolicznościach zachodzą poważne obawy o potencjalne rozszerzenie się konfliktu bliskowschodniego. Amerykanie, ciągle stacjonujący w Iraku, zdobyli się na komentarz do tego wydarzenia, przypisując mu brak odpowiedzialności. Powtarzalność takich zdarzeń w latach 2020, 2021, 2022 wynika z zarzutu, że na terenie Erbil mieszczą się 2 bazy amerykańskie.

Iran powtarzał wielokrotnie, że jego działanie jest odpowiedzią na wyniszczającą wojnę w Gazie. W istocie utworzona w Iraku enklawa kurdyjska jest zapleczem działalności Mossadu. O szczegółach poinformujemy w odrębnym materiale.

Nastroje w Iranie manifestowane są banerami w centrum Teheranu. Napisy apelują, by przeciwnicy Iranu szykowali sobie trumny. Od zamachu na generała Qassama Suleimaniego wiadomo było, że odwet nastąpi wcześniej, czy później. Iran uważany za główne wsparcie Hamasu, Hezbollahu i Huti ostrzegał Izrael wielokrotnie. Plac Palestyński w Teheranie przypomina każdego dnia muralami na budynkach, które poza tekstem w językach hebrajskim i perskim przedstawiają potężne rakiety balistyczne. Napis głosi: „Szukasz schronienia? Przygotuj trumnę”. Inne treści umieszczone tuż przy flagach palestyńskich nawołują do zaprzestania mordowania dzieci.

Ostatni atak na kurdyjski teren autonomiczny w Iraku spowodował śmierć 4 osób, a 6 zostało rannych. Iran wielokrotnie zapowiadał działania odwetowe za czyny połączonych interesów amerykańsko-izraelskich. Nawoływał również do zaprzestania finansowania zbrodniczej polityki syjonistów destabilizujących Bliski Wschód od wielu dekad. W najnowszej wypowiedzi przywódca podkreślił, że teraz zjednoczony świat muzułmańsko-arabski odpowie zgodnym frontem. Przywódcy państw muzułmańskich i arabskich jeszcze poprzestają na retoryce, jednak poziomu wrzenia społecznego w całym regionie nie da się dłużej utrzymać w ryzach. Zatem albo ustąpią politycy przed gniewem, wydając rozkaz do wojny, albo zostaną zastąpieni przez bardziej zdecydowanych. Łagodność dyplomatyczna w obliczu zdarzeń jest historią.

Tłumaczenie i opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com [1] [2]
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.