Zubożony uran – amerykańskie zbrodnie w Iraku i na Bałkanach

Opublikowano: 08.02.2024 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Liczba wyświetleń: 2237

Film dokumentalny o skutkach stosowania przez Stany Zjednoczone zubożonego uranu na Bałkanach i w Iraku.

Źródło: Rumble.com


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11 komentarzy

 1. niecowiedzacy 08.02.2024 17:15

  No nareszcie ktoś oprócz mnie opisał cudowną broń Made in USA, która jest haniebna dla załogi czołgu Abrams oraz dla wojsk przeciwnika i ludności cywilnej.

 2. rozrabiaka 08.02.2024 17:35

  @niecowiedzacy Było to w programie “musisz to wiedziec” 9 miesięcy temu, że anglicy dostarczają ukr. te pociski, nawet na wp (Wielka radość wśród redakcji) też była przeznaczona dla ludności ukraińskiej pochodzenia rosyjskiego(zaoczny wyrok smierci – w licznych wywiadach banderowców rzadowych)

 3. rici 08.02.2024 17:57

  rozrabiaka; ta bron zostala juz uzyta w czasie wojny w Iraku, bylo dosyc sporo na ten temat.

 4. emigrant001 08.02.2024 19:21

  Jeśli hipokryzja dopuszcza oskarżenia o ludobójstwo Rosjan na ukrainie ale nie może uznać lubobójstwa ukraińców na Wołyniu i nie może uznać użycia broni ze zubożonym uranem za zbrodnię. To po co komu wiara w sąd i sprawiedliwość, skoro wszystkie “rządy” i ludzie mają to w doopie.

 5. niecowiedzacy 08.02.2024 20:20

  Panie rozrabiaka Naprawdę to te pociski i czołg Abrams weszły na uzbrojenie w roku 1980. A co do użycia na Ukrainie to wszystkie pociski spaliły się w temperaturze ponad 1300 stopni celsjusza a spowodowała to 1 Rosyjska rakieta w tamtym roku. Ale problem został na 25 tysięcy lat. Ale co tam Ukraina, Polska też dostanie tę cudowną US broń, bo pseudoutylizacja by kosztowała grube miliardy i też by trwała 25 tysięcy lat. Nieważne bo to od serca od naszych największych przyjaciuł.

 6. rozrabiaka 08.02.2024 21:55

  @niecowiedzacy wiem, że pociski się spaliły ale zostały dostarczone, Abrams to rewelacyjny czołg choć o 20 ton za ciężki.dobrze, że Polska odkupiła ten złom, inaczej rdzewiało by to gdzieś na pustyni i groziło by to któremuś plemieniu indian w rezerwatach a to nie korzystne dla klimatu i olej zatruwałby wody gruntowe.

  Należy uszanować wolę większości wyborców, których to partie są za rozdawaniem sprzętu wojskowego a potem kupowaniu innego, to zrozumiałe i logiczne – “jak chciał tak miał”

 7. niecowiedzacy 08.02.2024 22:39

  Panie rozrabiaka Rzeczywiście ta partia dostarczonych Polsce Abramsów sprzed paru dni to prawdziwa gratka, tyle że dla kolekcjonerów bo zrobiono ich tylko 600 szt. uzbrojonych w 105 mm armatę. Bo pozostałe mają armatę 120 mm L44. Ciekawostka Koreański czołg K-2 ma też armatę 120 mm ale L55 a to oznacza iż jego lufa jest dłuższa o 132 cm od lufy najnowszego Abramsa i trafia celnie z odległości większej od Abramsa o 1,5 km, posiada 2 wkładki z wyciągu z reaktora atomowego i daje efekt gotowania jaj załodze o amunicji nie wspomnę, no i rewelacyjny napęd Made in 3 Rzesza z 1944 roku mający napędzać czołg panzer VII znany jako Tygrys Królewski, który nie pali ale chochluje paliwo w ilości tyle co 3 czołgi T-72 spalający olej napędowy który w wypadku pożaru po trafieniu pali się wolno i spokojnie dając szansę załodze by wyskoczyć z płonącego czołgu. A w Abramsie spalane jest paliwo lotnicze które jest szczególnie wybuchowe i nie daje szansy ucieczki załodze. O kosztach cicho sza bo to tajemnica, pewnie dlatego PISowcy umieścili te czołgi bardzo blisko granicy bo inaczej nie starczyło by paliwa by dojechać do granicy. Właśnie z tych przyczyn Niemcy nie zdecydowali się wyposażyć czołgu Tygrys Królewski w czasie 2 wojny światowej. To jest czołg w sam raz dla Polskiej armii zawodowej bo żaden ćzołgista nie dożyje emerytury i będzie zaoszczędzony budżet, wpisuje się w politykę depopulacji PO-PIS rewelacja na skalę światową.

 8. rozrabiaka 08.02.2024 22:57

  Wygląda na to, że gdyby nie pomoc Niemców w zakresie techniki i badań nad ludźmi to Ameryka ciężko by prządła, ale przecież nie po to inwestowali aby tracić

 9. niecowiedzacy 08.02.2024 23:03

  Panie rozrabiaka Większość innowacji US pochodzi z szuflad 3 Rzeszy. Ale nie będę wymieniał bo to długa lista.

 10. rozrabiaka 08.02.2024 23:03

  Nie wiem czy słyszeliście ale Macierewicz wyskoczył ze stwierdzeniem parafraza (bodajże rozmowa z gościem z wp): ” za Smoleńsk pociągnąć Rosję do odpowiedzialności ” na co czeka? Na odpowiedni moment, czy na rozkaz? I co tam poszło nie tak? Remont maszyny był słaby? A może “ładunek” z Teksasu zamienił się na “ładunek” z Rosji?

 11. rozrabiaka 08.02.2024 23:09

  @niecowiedzacy zgadza się, czy potrzebne jest więcej dowodów? Poszlaki wskazują jeden kierunek

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.