Indyjskie wsie skorzystają z aplikacji medycznej

Opublikowano: 11.10.2016 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 657

Ratowanie życia w wiejskich obszarach Indii zostanie wkrótce ułatwione za pośrednictwem aplikacji. Intelehealth, stworzone przez studentów z Johns Hopkins University, umożliwia pracownikom służb zdrowia sprawne działanie w społecznościach wiejskich.

Indie mają tylko jednego lekarza na każde 1700 osób, a jednocześnie 70 procent populacji znajduje się na obszarach wiejskich, z czego 60 procent infrastruktury ochrony zdrowia jest ulokowana w miastach. Pracownicy służby zdrowia w odległych rejonach są przeszkoleni z bardzo podstawowej opieki. Nie mogą udzielać konsultacji nawet na takie tematy, jak cukrzyca, czy astma. Mogą jedynie przekierowywać pacjentów do specjalistów lub przedłużać recepty.

Celem aplikacji jest digitalizacja na drodze podstawowej opieki zdrowotnej. Za pomocą aplikacji można prowadzić zaawansowane konsultacje medyczne z profesjonalnymi lekarzami. W ten sposób zdiagnozowano np. rozszczep kręgosłupa u ośmiomiesięcznego dziecka i skierowano je do szpitala na operację.

Dane pacjentów są zbierane i szyfrowane, niektóre będą anonimowo wykorzystywane do badań naukowych, np. rozpoznawania wzorców zdrowia lub rozprzestrzeniania się chorób na obszarach geograficznych. Twórcy aplikacji mają nadzieję osiągnąć liczbę 500 tysięcy pacjentów pod koniec przyszłego roku i rozszerzać swój program w stronę Azji Południowo-Wschodniej oraz Afryki.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: Money.cnn.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.