Grali w hokeja, przyjechała policja

Opublikowano: 18.01.2021 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1979

Policja w Toronto w Kanadzie oskarżyła dwie osoby, które, jak twierdzi, zorganizowały dwa oddzielne duże zgromadzenia na Yonge Dundas Square i Nathan Phillips Square oraz trzecią osobę, która rzekomo dopuściła się napaści na policjanta.

Obydwa były protestami przeciwko blokadzie w prowincji i odbyły się w pierwszy weekend, obowiązywania nakazu pozostania w domach. W protestach według policji brało udział kilkaset osób, które nie nosiły masek i nie dystansowały się społecznie.

Lamont Daigle, lat 49, został aresztowany na Nathan Phillips Square i oskarżony o naruszenie porządku publicznego, podczas gdy 38-letnia Kelly Anne Farkus (Wolfe) została aresztowana na Yonge Dundas Square. Postawiono jej ten sam zarzut.

Kiedy policja odpowiedziała na protest na Yonge Dundas Square, jeden z funkcjonariuszy stał się obiektem napaści. Policja stwierdza na „Twitterze”, że uznaje prawo do protestu, ale ​​ponieważ zgromadzenia ponad pięciu osób są sprzeczne z nakazem pozostania w domu, będzie „rozpraszać uczestników i odpowiednio wystawiać mandaty”. Nakaz pozostania w domu zaczął obowiązywać od czwartku, a osoby, które go naruszają, mogą otrzymać mandat lub wezwanie do sądu.

Policja w Toronto postawiła również 18 zarzutów za niestosowanie się do aktualnie obowiązującego prowincyjnego nakazu pozostania w domu. Rzecznik Toronto Police Service powiedział, że nie jest w stanie powiedzieć, czy oskarżono 18 osób, czy też niektórym osobom postawiono kilka zarzutów. Nie ujawniono żadnych dalszych informacji.

Jeden z filmów zamieszczonych w mediach społecznościowych pokazuje Henry’ego Hildebrandta, pastora z Aylmer w prowincji Ontario, który krytycznie odnosi się do nakazów zamknięcia prowincji, wychylającego się z okna SUV-a, by się przytulić i przybić piątkę demonstrantom bez masek.

Tymczasem w zeszłym tygodniu policja okręgowa w kanadyjskim Durham przybyła do domu w Whitby i zlikwidowała rzekomo „nielegalny” trening dzieci w hokeja na świeżym powietrzu. Według Durham Radio News, policja otrzymała w niedzielę skargę (czyli donos – przypis WM) dotyczącą nielegalnego zgromadzenia w domu.

Stwierdzono, że dwanaścioro dzieci i trenerów korzystało z zewnętrznego lodowiska na podwórku, przy lodowisku stali również rodzice, by zobaczyć jak ich dzieci trenują hokej. Policja twierdzi, że obecni nie byli społecznie zdystansowani.

Chociaż policja w Durham twierdzi, że funkcjonariusze będą nadal egzekwować przestrzeganie przepisów, przyznają, że funkcjonariusze nie mają uprawnień do wejścia do mieszkania lub zatrzymania pojazdu w celu sprawdzenia zgodności wymogami antypandemicznymi.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.