G-Cloud, czyli obywatel na talerzu urzędnika

Opublikowano: 21.03.2012 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 805

Obywatele wielu krajów często zastanawiają się dlaczego państwo zbiera różnego typu informacje na ich temat. Wraz z rozwojem coraz bardziej inwazyjnych technologii identyfikacji i śledzenia poczynań jednostek to pytanie będzie się powtarzać bez końca. Odpowiedź jest jednak niezwykle prosta. Państwo chce wiedzieć dokładnie wszystko na twój temat aby kontrolować każdy aspekt twojego życia.

Na poniższym filmie pełna kontrola w miastach według IBM.

Obecnie w Anglii wdrażany jest system łączący wszystkie informacje ze wszystkich rządowych i prywatnych instytucji o obywatelu w jeden system- G-Cloud (Rządowa Chmura). Dzięki niemu urzędnicy, oraz inni pracownicy państwowi będą w stanie śledzić wszystkie informacje na temat obywateli poprzez odpowiednie aplikacje.

Producent jednej z aplikacji “Single View” sam w taki sposób pisze o swoim produkcie, który został przyjęty do wdrożenia:

“Produkt Entity Single View dostarcza agencjom rządowym wiarygodne, aktualne i pokrewne dane dotyczące obywateli, pacjentów, ścieżek pacjenta i jego przedmiotów zainteresowania. Znając kim twoi obywatele, pacjenci i podwładni są, jesteś w stanie zapewnić ukierunkowane świadczenia usług, sprawnie korzystać z zasobów, identyfikować oszustwa i przestępczość, redukować koszta i udostępniać informacje ściśle współpracującym jednostkom świadczącym usługi.”

“Zrozumienie wagi informacji i tego w jaki sposób wyodrębnić z nich wartości jest kluczem do sukcesu w sektorze publicznym” – powiedział James Wilkinson, wiceprezes wykonawczy Entity Group. “W napiętej sytuacji gospodarczej, muszą być podejmowane bardzo trudne decyzje, ale wyzwanie zapewnienia pierwszej jakości, efektywnych kosztowo usług pozostaje. Rząd Wielkiej Brytanii jest przepełniony informacjami i danymi osobowymi, wyzwaniem jest to jak odblokować moc i strategiczny potencjał tych aktywów. Produkt Entity Single View zmniejsza bariery w zarządzaniu informacją w całej publicznej przestrzeni.”

“Departamenty w całym sektorze publicznym będą teraz miały zestaw zaleceń do pracy z sprawdzonymi partnerami zarządzającymi informacjami, aby pomóc im w postępach idących w kierunku wizji spójnego świadczenia usług. Program Entity’s Single View obywatela, pacjenta, ścieżek pacjentów oraz rozwiązań dotyczących przedmiotów zainteresowania, dostępnych za pośrednictwem G-Cloud, jest etapem drogi ku owej wizji.”

Firma jako jedna z wielu wraz z IBM wdraża również aplikacje G-Cloud do śledzenia obywateli pozwalające organom ścigania “automatycznie” łączyć zbieżne informacje i filtrować wzory zachowań. Oprogramowanie pozwala na antycypowanie niebezpiecznych zdarzeń wysyłając alerty i realizowanie prewencyjnych strategii oraz poszukiwanie jednostek na podstawie dostępnych informacji.

Źródło: Prison Planet


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

  1. Murphy 21.03.2012 10:04

    No to będzie “Minority report” w praktyce, czyli zamykanie “przestępców” przed popełnieniem przez nich przestępstwa.

    Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla przy tych wszystkich czujnikach i komputerach? Komu oni oczy mydlą. To te komputery bez prądu niby mają działać?

    A wszystko w imię walki z terroryzmem. Szkoda tylko że tak słabo walczą, bo jak by się przyłożyli to by już dawno tych “terrorystów” zwalczyli. No ale przecież rząd nie będzie walczył sam z sobą a tylko tworzył iluzję że walczą.

  2. Stanlley 21.03.2012 11:40

    Aż się żygać chce od tego wszystkiego. W białych rękawiczkach tworzą system niewolniczy.

  3. devilan1410 21.03.2012 11:51

    System niewolniczy powstał wraz z osiedleniem się syjonistów na tej planecie, także nie tworzy się on teraz… zawsze był, tylko mniej szczegółowo podchodzono do wielu aspektów.

  4. buzdygan 21.03.2012 14:44

    Aż strach się bać. Ja już chcę Projekt Venus.

    P.S. Stanlley, rzygać piszemy przez ‘rz’.

  5. Almuric 21.03.2012 15:08

    Projekt Venus poza przedstawieniem mechanizmów szkodzących społeczeństwu nie oferuje dobrych rozwiązań w zamian. Technokracja to inna nazwa tego co się dzieje dziś tyle, że uwypukla inne aspekty… Nie ma w tym wolności i swobody. Wracając do tematu IBM istnieje od dawna i jako jedna z nielicznych firm cały czas rośnie w potęgę, niezależnie od kryzysów i innych zawirowań. Co to oznacza? Ta korporacja dzierży władzę i spokojnie wprowadza swe rozwiązania nie interesując się Venusem czy podobnymi…

  6. hybrid 21.03.2012 15:20

    po co rzady chca znac kazdy Twoj ruch?? chca przewidywac przyszlosc, poprzez rejestrowanie kazdego ruchu kazdego czlowieka na ziemi uzywajac socjologii i psychologii moznabedzie przewidziec ruchy spoleczne i przygotowac sie na nie. Poki bedziemy kurczowo trzymac sie demokracji, wierzyc ze potrzebujemy rzadow zeby mowily co mamy ze swoim zyciem zrobic, niebawem mozemy obudzic sie zaczipowani bez pracy bez jedzenia bez pozwolenia na chodowle roslin zwierzat, a rzad bedzie podawal nam sposoby jak mozemy uwolnic ziemie od przeludnienia w postaci trucizn..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.