Fukushima stanie się centrum energetyki odnawialnej

Opublikowano: 11.11.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 941

Prefektura Fukushima, gdzie w 2011 roku doszło do katastrofy elektrowni atomowej, może stać się centrum energetyki odnawialnej – przekazuje gazeta „Nikkei”.

Jak pisze periodyk, zgodnie z istniejącym planem, na ziemiach rolnych, których nie można już uprawiać i w wyludnionych miejscowościach górskich zostanie zbudowanych 11 elektrowni słonecznych i 10 elektrowni wiatrowych. Pozyskiwany prąd będzie zaopatrywać w energię Tokio i jego przedmieścia. Koszt projektu jest obecnie oceniany na 2,7 mld dolarów – podkreśla gazeta.

Katastrofa w elektrowni atomowej Fukushima nr 1 została uznana za największą po katastrofie w Czarnobylu. Po trzęsieniu ziemi o sile 9,0 gigantyczna fala o wysokości 15 metrów zatopiła bloki energetyczne, powodując odłączenie ich zasilania, co doprowadziło z kolei do wyłączenia systemu chłodzenia reaktorów. Całkowita likwidacja skutków katastrofy, w tym demontaż reaktorów, według ocen specjalistów potrwa 40 lat.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.