Fukushima stanie się centrum energetyki odnawialnej

Opublikowano: 11.11.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 553

Prefektura Fukushima, gdzie w 2011 roku doszło do katastrofy elektrowni atomowej, może stać się centrum energetyki odnawialnej – przekazuje gazeta „Nikkei”.

Jak pisze periodyk, zgodnie z istniejącym planem, na ziemiach rolnych, których nie można już uprawiać i w wyludnionych miejscowościach górskich zostanie zbudowanych 11 elektrowni słonecznych i 10 elektrowni wiatrowych. Pozyskiwany prąd będzie zaopatrywać w energię Tokio i jego przedmieścia. Koszt projektu jest obecnie oceniany na 2,7 mld dolarów – podkreśla gazeta.

Katastrofa w elektrowni atomowej Fukushima nr 1 została uznana za największą po katastrofie w Czarnobylu. Po trzęsieniu ziemi o sile 9,0 gigantyczna fala o wysokości 15 metrów zatopiła bloki energetyczne, powodując odłączenie ich zasilania, co doprowadziło z kolei do wyłączenia systemu chłodzenia reaktorów. Całkowita likwidacja skutków katastrofy, w tym demontaż reaktorów, według ocen specjalistów potrwa 40 lat.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o