Francja ogłosiła ewakuację obywateli z Nigru

Opublikowano: 02.08.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1291

Francuskie władze rozpoczęły ewakuację swoich obywateli z Nigru, gdzie w ubiegłym tygodniu doszło do zamachu stanu, w rezultacie którego władzę przejęła antyfrancuska opozycja — ogłosiło 1 sierpnia Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Francuskiej.

„Biorąc pod uwagę sytuację w Niamey, agresję na naszą ambasadę przedwczoraj i zamknięcie przestrzeni powietrznej, co pozbawia naszych współobywateli możliwości opuszczenia kraju własnymi środkami, Francja przygotowuje ewakuację swoich obywateli i obywateli UE, którzy chcą opuścić kraj. Ewakuacja rozpocznie się dzisiaj” – podało wczoraj ministerstwo w oświadczeniu.

Włoskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych również ogłosiło ewakuację swoich obywateli z Nigru. Sama ambasada pozostaje otwarta. W niedzielę tysiące ludzi w Nigrze maszerowały przeciwko Francji i Wspólnocie Gospodarczej Państw Afryki Zachodniej (ECOWAS), a także w celu wsparcia Narodowej Rady Obrony Ojczyzny utworzonej przez protestujących przeciwko zamachowi stanu.

W zeszłym tygodniu, na tle licznych antyfrancuskich protestów, członkowie gwardii prezydenckiej w Nigrze zbuntowali się, pojawili się w krajowej telewizji i ogłosili obalenie głowy państwa Mohameda Bazouma oraz zamknięcie granic i wprowadzenie godziny policyjnej. Dowódca gwardii, generał Tchiani, pojawił się w telewizji w roli szefa Narodowej Rady Obrony Ojczyzny.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Kazma 02.08.2023 12:24

    Jak tak patrzę na tę naszą Polskę i co się tutaj wyrabia od ponad 30 lat jest sukcesywnie wyniszczana, to dochodzę do wniosku że pozostaje nam jedynie chyba taka albo podobna metoda przejęcia władzy przez Polaków, uczynienie niepodległej Polski i jej odbudowę na bazie polskich zasobów, odbudowę szeroko pojętego przemysłu, górnictwa, rybołówstwa itp, itd, uchwalenie od nowa polskiego prawa i konstytucji itd. Demokracja nad Wisłą całkowicie zbankrutowana! Polacy od ponad 30 lat wybierają wciąż tych samych antypolaków i bandytów!

  2. JedynaDroga 02.08.2023 14:28

    To co się dzieje jest tylko przechyleniem bieguna wpływów ku wschodowi planety. Próżnia po kolonialistach została już dawno wypełniona.

    Z jednej ustawki w drugą.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.