„Fit for 55” stanowi zagrożenie bezpieczeństwa Polski

Opublikowano: 04.08.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1717

Okres wakacji, Euro 2020, igrzyska olimpijskie w Tokio oraz pogodowe szaleństwo w Europie, powodują, że temat projektu Komisji Europejskiej „Fit for 55”, zepchnięty jest na margines uwagi opinii publicznej. Problem w tym, że tylnymi drzwiami mogą zostać wprowadzone zmiany, które bardzo zagrożą Polsce.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska na potrzeby rządu Zjednoczonej Prawicy, opracowało wstępny raport w sprawie skutków wprowadzenia pakietu klimatycznego „Fit for 55”, któremu patronuje między innymi wróg Polski – Frans Timmermans.

Jeśli projekt ten zostanie przyjęty, będzie to równoznaczne z powstaniem wielkiego zagrożenia bezpieczeństwa energetycznego i żywnościowego, ubóstwa energetycznego, gwałtownego wzrostu cen oraz spadku konkurencyjności polskiej gospodarki.

Z ekspertyz wynika, że nawet niewielkie zmniejszenie emisji dwutlenku węgla oraz innych gazów cieplarnianych, wywoła znaczne koszty dla gospodarstw domowych oraz obywateli o niskich i średnich dochodach.

Jeżeli Komisja Europejska nie zapewnieni odpowiednich rekompensat dla państw najbardziej narażonych na ryzyko energetycznego ubóstwa oraz wielu form wykluczenia komunikacyjnego, to wywoła to ogromne konsekwencje społeczne, takie jak chociażby gwałtowny i trudny do zaakceptowania wzrost opłat za ogrzewanie.

Rezygnacja z silników benzynowych oraz diesli, znacząco wpłynie na zatrudnienie w sektorze motoryzacyjnym oraz konkurencyjność państw w jego ramach. Zaadaptowanie się do nowych technologii proponowanych w pakiecie „Fit for 55” do 2025 roku, nie będzie możliwe bez bardzo poważnych reperkusji i to pomimo faktu, że Polska jest największym producentem baterii elektrycznych i eksporterem autobusów elektrycznych w Europie.

Konkluzja raportu jest taka, że jeżeli Komisja Europejska przeforsuje tzw. „elektromobilność” w ramach projektu „Fit for 55”, to skaże na śmierć setki tysięcy, a może i miliony małych i średnich przedsiębiorstw w Europie. UE zastosuje więc ekonomiczną przemoc na gigantyczną skalę, zabijając konkurencję na wolnym rynku.

Bądźmy tego świadomi.

Autorstwo: Marcin Kozera
Autorstwo: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 17, średnia ocena: 4,65 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
JP
Użytkownik
JP
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Przecież likwidacja w ogóle własności i jakiejkolwiek działalności prywatnej dla zwykłych ludzików to jest od dawna planowane i pod przykrywką jakichś tam zmian klimatycznych realizowane są plany całkowitej przemiany społecznej i własnościowej, zniewolenia miliardów ludzi i uzależnienia ich od elektronicznej waluty pod 100% kontrolą rządzącej światem garstki psychopatycznych miliarderów realizujących swoje sado-satanistyczne sny.