Fekalia obok łódek, jeziora zamienią się w szambo

Opublikowano: 02.05.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1058

Wielbiciele żeglugi i turyści, którzy wybrali się na majowy weekend na Mazury napotkali na nie lada problem. Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne, które zakazują działalności portowej do 7 maja, nie mają, gdzie załatwić swoich potrzeb fizjologicznych lub pozbyć się nieczystości z jachtów. Powód? Zamknięte na cztery spusty portowe toalety.

Sytuacja jest dramatyczna na tyle, że interwencję w sprawie podjęli ratownicy MOPR, którzy zwrócili się z apelem do decydentów o umożliwienie odbioru ścieków, w przeciwnym wypadku, „jeziora zamienią się w szambo”. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że oprócz fanów żeglarstwa na Mazury nadciągnęły tłumy turystów.

Co robić skoro toalety są zamknięte, a maszyny odsysające nieczystości z jachtów nie działają? Dla wielu osób weekend, który miał być sposobem na relaks upływa pod znakiem poszukiwania miejsca, gdzie by tu pozbyć się nieczystości z jachtu lub załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. W mediach już czytamy o sanitarnym dramacie na Mazurach.

Dyżurny ratownik MOPR Mariusz Raubo poinformował, że docierają do niego skargi żeglarzy, którzy obok łódek znajdują rano ludzkie fekalia. „Ludzie załatwiają się dosłownie gdzie popadnie, bo sanitariaty są zamknięte” – tłumaczy trudną sytuacje ratownik. i zwraca uwagę, że do epidemii koronawiursa za chwilę dołączy kolejna, wywołana przez ludzkie odchody.

„Przecież publiczne szalety działają, te w portach też są potrzebne. Bez prądu na kei ludzie sobie poradzą, bez pryszniców też przeżyją, ale potrzeby fizjologiczne muszą załatwiać. Pilnie trzeba to umożliwić, bo to, co się dzieje jest w naszej ocenie szalenie niebezpieczne” – apeluje o rozsądek Mariusz Raubo.

Problem dostrzega również burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz, który uważa, że decyzja o pozamykaniu działalności portowej podczas majówki była nie do końca przemyślana, ponieważ zamknęła ludziom dostęp do sanitariatów.

„Port jest oficjalnie zamknięty, nie ma ludzi, obsługi. Gdybyśmy otworzyli port i sanitariaty portowe, narazilibyśmy się na złamanie obostrzeń epidemicznych i kary” – wytłumaczył burmistrz Giżycka.

Jednocześnie dodał, że doprowadzi to do niezręcznych i niepotrzebnych incydentów – fekalia będą lądować w jeziorach, ponieważ ludzie nie będą mieli innego wyjścia.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
elroman
Użytkownik
elroman

To może tak przed domem Kaczyńskiego, Morrawieckiego i Niedzielskiego należy tak robić?