Europę czeka fala radykalnych protestów?

Opublikowano: 06.06.2013 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 558

W miniony poniedziałek Międzynarodowa Organizacja Pracy opublikowała coroczny raport dotyczący niepokojów społecznych, z którego wynika, że prawdopodobieństwo radykalnych wystąpień w krajach UE jest najwyższe na świecie, a istniejące już gigantyczne różnice dochodów między bogatymi i biednymi mogą rozprzestrzenić się globalnie.

Międzynarodowa Organizacja Pracy wylicza, że żywiołowe uliczne demonstracje i strajki, czy protestacyjne przerwy w pracy znacząco nasiliły się od 2008 roku, a więc od początku sztucznie wytwarzanego kryzysu gospodarczego w znacznej części europejskich państw. Według MOP, ryzyko wybuchu buntu “jest najwyższe w krajach Unii Europejskiej – zwiększyło się z 34 procent w latach 2006-2007 do 46 procent w latach 2011-2012″.

Autorzy raportu szacują, że w ciągu dwóch najbliższych lat bezrobocie na świecie wzrośnie z obecnych 200 mln osób do 208 mln w 2015 roku. W UE i innych krajach rozwiniętych rzeczywisty wskaźnik zatrudnienia, biorąc pod uwagę wzrost ludności w wieku produkcyjnym, nie odzyska aż do 2018 roku poziomu sprzed kryzysu.Według danych MOP, nierówności w dochodach w latach 2010-11 wzrosły w 14 z 26 krajów rozwiniętych gospodarczo, w tym we Francji, Danii, Hiszpanii i USA. Poziom nierówności w siedmiu z pozostałych 12 krajów był wyższy niż przed rozpoczęciem się kryzysu.

Zdaniem Międzynarodowej Organizacji Pracy, kraje najbardziej narażone na falę buntów to Cypr, Czechy, Grecja, Włochy, Portugalia czy Hiszpania. Ryzyko społecznych niepokojów spadło od 2010 roku w Belgii, Niemczech, Finlandii i Słowacji oraz Szwecji.

Na początku 2013 roku podobnymi szacunkami podzielił się Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża, według którego kolejnym, po krajach Afryki Północnej, “punktem zapalnym” masowych wystąpień i burzliwych protestów na świecie może być Europa. Czerwony Krzyż zaczął już nawet opracowywać program pomocy dla mieszkańców krajów, w których istnieje wysokie prawdopodobieństwo społecznych rewolucji, tym samym po raz pierwszy w historii dostrzegając potrzebę skoncentrowania się na pomocy obywatelom własnych krajów, a nie – jak dotychczas – krajom z innych kontynentów.

W ostatnich miesiącach fala antyrządowych protestów przeszła przez Bułgarię oraz Słowenię. W Bułgarii radykalne wystąpienia tysięcy obywateli zorganizowane przeciw wysokim cenom energii i monopolom w gospodarce, zmusiły ówczesny rząd (z premierem na czele) do podania się do dymisji.

Na podstawie: PAP, Euromag
Źródło: Autonom


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. egzopolityka 06.06.2013 12:57

  I będzie “jak” na filmie apocalypse now.

 2. KRZYK 06.06.2013 15:32

  Tu nie chodzi o pieniądze a o WOLNĄ ENERGIĘ DLA WSZYSTKICH! POLECAM FILM WZROST http://www.youtube.com/watch?v=NAQqr_0HSJQ !

 3. tetraGram 06.06.2013 16:13

  Nasz kraj już zaczął się zabezpieczać, powoli zaczyna pachnieć komuną. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/weszla-w-zycie-ustawa-o-srodkach-przymusu-bezposre,1,5533869,wiadomosc.html

 4. bob 06.06.2013 16:26

  islam jest zamierzonym fermentem na zniszczenie Europy. Już teraz ma większe prawa.

 5. bXXs 06.06.2013 19:01

  Co do Islamu w Europie to proszę spokojnie. Żaden Islamski kraj nie osiągnął poziomu rozwoju jakie mają państwa europejskie (chrześcijańskie).
  Wychowanie 1.2 a 8 dzieci to duże wyzwanie i marne szanse na to by te dzieci osiągneły więcej niż mały sklepik czy taksówka . Białe dzieci są i będą ogromną większością absolwentów elitarnych uczelni i instytucji naukowych .
  Przez stulecia biała skóra była statusem społecznym i tak zostanie.
  Jedyne co mnie martwi to dewastowanie wartości rodzinnych , identyfikacji i wartości . W czasie gdzie król popu wybielał skórę ,masa białych dzieci podniecała się durnotą i pseudoQlturą kolorowych z ulic i więzień .
  Codziennie widzę na ulicach w Cambridge czy Londynie plakaty uśmiechniętej parki blondi z afro . Ewidentnie jest to wmanipulowywanie w zatracanie suwerenności kulturowej i rasowej . Wszyscy są wspaniali i wyjątkowi ale kiedy wymieszasz lody waniliowe z czarniną może skończyć się sraczką .
  😀

 6. agama 06.06.2013 19:19

  rozwiązaniem kryzysu będzie wspólna waluta w jednym superpaństwie z jednym rządem, bankiem i wojskiem. Inaczej by kryzysów nie porobili.

 7. bajeczny 06.06.2013 20:29

  wizjonerzy panujących islamistów miejcie kontrolę nad swoimi myślami, obrazami, by nie kreować takiego świata… bo to już chyba wszyscy wiedzą 😛 że nasze myśli/wizje mają wielką moc twórczą

 8. zbig45 06.06.2013 22:05

  jedna osoba trafiła z wypowiedzią – agama.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.