Emeryci nie będą skazani na wegetację

Opublikowano: 30.12.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 249

Osoby pobierające świadczenia emerytalne będą mogły również normalnie pracować. Rząd Beaty Szydło wycofał się z pomysłu, który miał ich pozbawić prawa do zarobkowania.

Niewiele brakowało, by „dobra zmiana” okazała się dla kilku milionów starszych osób zmianą na gorsze. Rząd zamierzał bowiem odebrać prawo do kontynuowania pracy zawodowej wszystkim emerytom. Dla wielu osób łączących świadczenia z ZUS z kontynuacją kariery była to fatalna wiadomość. Przejście na emeryturę wiązałoby się bowiem ze znaczącym pogorszeniem standardu życia. Dotychczas emeryci mogli pracować bez ograniczeń, za wyjątkiem tych, który są objęci programem wcześniejszych emerytur. W ich przypadku zastosowanie znajduje limit przychodów, po przekroczeniu którego ZUS przestaje wypłacać emerytury. Obecnie próg ten jest zawieszony na poziomie 5224,80 zł brutto.

Celem zakazu było zachęcenie obywateli do dobrowolnego kontynuowania kariery po osiągnięciu wieku emerytalnego. W ten sposób rząd chciał częściowo zrekompensować wzrost wydatków na świadczenia, który będzie miał miejsce po obniżeniu wieku emerytalnego. Wiadomo już jednak, że ograniczenia pozostaną w obecnym kształcie. Poinformował o tym „Dziennik Gazeta Prawna”, której źródłem był wiceminister pracy, Marcin Zieleniecki. Przedstawiciel resortu przyznał, że pomysł wzbudził zbyt wiele negatywnych opinii społecznych.

Przeciwko utrudnieniom w dostępie do rynku pracy jest większość polskich obywateli. 35 proc. respondentów CBOS jest zdania, że nie powinno być żadnych ograniczeń. 42 proc. dopuszcza limit przychodów, a jedynie 20 proc. opowiada się za ograniczeniami.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Fenix
Użytkownik
Fenix

Kto od kogo pożycza i kto oszczędza i komu podatki i składki , to jest naszym gwoździem do trumny !Kto się na tym bogaci ? Zmiana systemu to ;
Pieniądze w rękach wolnych ludzi ,w służeniu ludziom , BDP każdemu równy . Zwróci godność życiu człowieka, ludziom twórcom ,a pieniądzu przywróci należne miejsce tej rzeczy w służenia człowiekowi , do wymiany usług i towaru . Ludziom twórcom godność , wolność tworzenia uwolnienia różnorodności talentów .
Ludzie tworzą bogactwo ! Nie , pieniądz tworzy ludzi . Nie uwłaczam człowieczeństwu i życiu !

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Jak dług państwa polskiego przekroczy 1,5 bln to emeryci będą pobierać emerytury ze śmietnika. Przy korycie publicznej kasy będzie bez zmian.