Elektrykiem na wakacje? Test wyszedł fatalnie!

Opublikowano: 24.07.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3105

Dziennikarze francuskiego pisma „Capital” postanowili przetestować wyjazd samochodem elektrycznym na wakacje. Do pokonania mieli nie najdłuższą jak na ten kraj trasę, Paryż – Rennes w Bretanii. Wybrali elektryczne kombi Volkswagena nowej generacji ID.Buzz.

Posiadając wiedzę, że w 2023 roku „elektrykiem” nie pokona się długich dystansów i daleko mu w tym temacie do poczciwych diesli i benzyniaków, ekipa odpowiednio się przygotowała. Pierwsza konstatacja – „elektryczny Volkswagen ID.Buzz nie dotrzymuje obietnic dotyczących autonomii jazdy”.

Akumulator o pojemności 77 kWh powinien pozwolić VW ID.Buzz na osiągnięcie maksymalnej autonomii 419 km (w trybie mieszanym WLTP). Testy na drodze i autostradzie pokazały, że daleko mu do tych wartości.

Rennes leży około 350 km od Paryża. W sumie 3 godziny i 45 minut jazdy. Baterie ID.Buzz były w pełni naładowana. Po pokonaniu pierwszych „korków” w Paryżu i wjechaniu na obwodnicę i autostradę A81 „autonomia” szybko topniała przy 130 km/h i przy lekko włączonej klimatyzacji.

Stąd postój już na parkingu przy autostradzie w pobliżu Le Mans, z obawy, że nie dojechaliby do następnej stacji. W niecałe 3 godziny auto pokonało 192 kilometry z Paryża, a zostało w nim tylko 30% baterii i… 93 km autonomii. Zużycie wyniosło 26,6 kWh/100 km, podczas gdy producent zapowiadał zużycie 20,8 do 21,7 kWh na 100 km.

Ładowanie samochodu trwało 44 minuty. VW był w pełni naładowany, ale ekran wskazywał tylko 358 km autonomii jazdy. Koszt ładowania 13,64 euro. Przed Rennes trzeba było samochód ładować raz jeszcze, bo zostało poniżej 30%.

Dziennikarze doradzają czytelnikom wybierającym takie auto do wyjazdu na wakacje – odpowiednie przygotowanie trasy, opracowanie miejsc ładowania, unikanie korków, „sprawdzenie realnej autonomii”, równą jazdę i niewciskanie pedału gazu, ale także bycie przygotowanym na telefon po lawetę. Do tego jeszcze odpowiedni portfel na zakup mimo wszystko droższego samochodu i można się bawić w… ekologię.

Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.