Dzikie pszczoły na liście gatunków zagrożonych w USA

Opublikowano: 11.07.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1047

Po raz pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych na liście gatunków zagrożonych znalazły się pszczoły. Siedem ras tych owadów, niegdyś powszechnie występujących na Hawajach, oficjalnie uznano za zagrożone wyginięciem.

Główną przyczyną ich kurczącej się populacji jest coraz mniejsza ilość siedlisk oraz inwazja obcych gatunków roślin i owadów. Problemy hawajskich pszczół oznaczają także problemy dla rodzimych gatunków roślin zapylanych tylko przez te owady. Kiedy hawajskie pszczoły wyginą część wyspiarskiej flory po prostu zniknie.

Pszczoły są kluczowym graczem w naszym systemie odżywiania: jedna trzecia żywności na świecie jest zapylana przez owady zapylające, głównie pszczoły. Jednak dodanie siedmiu hawajskich ras do listy gatunków zagrożonych nie oznacza, że amerykańskie uprawy znalazły się w niebezpieczeństwie. Rolnictwo opiera się bowiem przede wszystkim na pszczołach miodnych, a a nie dzikich.

„Zagrożeniem dla pszczół miodnych to: złe obchodzenie się z nimi przez pszczelarzy, infekcje pasożytnicze i opryski pestycydami. Jednak na dzień dzisiejszy nic nie wskazuje na to, by miały one wyginąć” – twierdzi dziennikarz, Nathanael Johnson. „Tu chodzi o dzikie pszczoły i to o nie powinniśmy się martwić.”

Dodanie pszczół na listę gatunków zagrożonych pozwoli władzom uruchomić program naprawczy. Z rządowych środków sfinansowana zostanie pomoc na ograniczenie czynników zagrażających hawajskim rasom.

Opracowanie: Xebola
Źródła: Xebola.wordpress.com, WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.