Dwie kobiety nie mogą być w Polsce rodzicami

Opublikowano: 03.12.2019 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1022

Naczelny Sąd Administracyjny podjął decyzję w sprawie wpisania do polskiego aktu urodzenia osób tej samej płci jako rodziców dziecka w ramach transkrypcji zagranicznego dokumentu.

Jak informuje Polskie Radio, sprawa pytania prawnego, w której NSA podjął wczoraj decyzję, dotyczyła skargi kasacyjnej kobiety, której w Urzędzie Stanu Cywilnego w Piasecznie odmówiono transkrypcji brytyjskiego aktu urodzenia jej syna, który przyszedł na świat w Londynie. W akcie urodzenia chłopca z 2015 roku jako rodzice były wpisane dwie kobiety. Odmowa USC została podtrzymana przez wojewodę mazowieckiego, skarga na decyzję odmowną w USC została oddalona przez WSA w Warszawie.

Rozstrzygnięciem tego zagadnienia zajął się poszerzony skład siedmiu sędziów NSA, którzy przyjęli wczoraj uchwałę w tej sprawie. Sędziowie ocenili, że nie jest możliwe wpisanie w polskim akcie stanu cywilnego zamiast ojca dziecka – rodzica, który nie jest mężczyzną, ponieważ byłoby to sprzeczne z podstawowymi zasadami porządku prawnego w Polsce. Tym samym NSA orzekł, że zgodnie z polskim prawem osoby tej samej płci nie mogą figurować w polskim akcie urodzenia jako rodzice dziecka.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 11, średnia ocena: 4,64 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

Czyli jeszcze są ludzie, którzy wiedzą, że tylko jedna z nich mogła być matką, a jedna jest koleżanką/przyjaciółką matki, a nie tatusiem. Ale w EU ślimaki są rybami, a kobiety tatusiami. Zatem w Polsce nie ma praworządności i trzeba to zmienić.

Barney
Użytkownik
Barney

I znowu dyskryminacja. Człowiek nie może się czuć i być, tym czym chce…Ja-ja-kobieta mam PRAWO być mężczyzną! (… tą brudną świni@???) ;)

Urodzić jedna mogła, chyba że są połączone w trybie SLI albo CROSS-FIRE, i generują w czasie ciąży parzyste i nieparzyste komórki… domyślam się, że chodzi o nazewnictwo w tej sprawie. Wymyślą jakieś określenie na związek homoski i będzie po sprawie. To chyba tylko o to chodzi w wyroku.

Dzieci będą miały niezłe szambo w głowach. Nie wszystkie, ale na pewno ta część, co nie ma złota, srebra ani barteru, tylko bank noty dłuzne, czyli niewolnicy.

[nie mogłem opublikować komentarza, bo wywalał skrypt od nowomowy za co? za świni@!
come on.. to już tu jesteśmy? ]