Dość gadania. Czas działać!

Opublikowano: 09.09.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1209

W Warszawie trwa protest aktywistów Greenpeace Polska przed Ministerstwem Aktywów Państwowych. Ekolodzy blokują wejście do budynku. Chcą, żeby Polska odeszła od spalania węgla do 2030 roku. W proteście bierze udział ponad 100 osób.

Blokada wejścia rozpoczęła się przed godziną 6:00. Dostęp do ministerstwa uniemożliwiają też plastikowe kontenery z napisami m.in. „Dość gadania. Czas działać”. Uczestnicy protestu blokują resort, bo – jak tłumaczą – to właśnie w MAP zapadają decyzje dotyczące energetyki i spółek górniczych, a jego szef, Jacek Sasin, ma możliwość podjęcia decyzji o sprawiedliwej transformacji.

Protestujący chcą, aby rząd wyznaczył rok 2030 jako najpóźniejszą datę odejścia Polski od węgla, a rok 2035 – od gazu ziemnego.

„Jeśli nie odejdziemy od spalania paliw kopalnych, sytuacje ekstremalne, jakie niesie ze sobą katastrofa klimatyczna, staną się naszą codziennością” – mówiła Katarzyna Guzek z Greenpeace, którą cytuje portal RMF FM. „Dlatego domagamy się od rządu działań na miarę kryzysu w jakim się znajdujemy” – dodała.

„W polskiej energetyce trwa pożar i jedyną szansą na jego ugaszenie jest przyjęcie planu szybkiego odejścia od węgla” – tłumaczyła z kolei szefowa działu klimat i energia w Greenpeace Joanna Flisowska.

Protest zabezpiecza policja.

Zdjęcie: Greenpeace Polska
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 12, średnia ocena: 1,42 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
vannamond
Użytkownik
vannamond

Na Rakowiecka z nimi