Czy Jezus rzeczywiście urodził się 25 grudnia?

Opublikowano: 01.04.2020 | Kategorie: Historia, Publicystyka, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 3578

Data 25 grudnia jako dzień narodzin Chrystusa jest kompletnie nieprawdziwa i zupełnie niebiblijna. Wprowadzono ją dopiero w 4 wieku aby przypodobać się wyznawcom różnych kultów solarnych którzy min. 25 grudnia mieli obchody swoich świąt związanych z przesileniem słońca.

W dzisiejszym kalendarzu przesilenie zimowe wypada 21-22 grudnia, ale według dawnego kalendarzu juliańskiego przesilenie wypadało dokładnie 25 grudnia. Chrystus nie tylko nie narodził się 25 grudnia, ale nie narodził się w okresie od ok listopada do marca. poważne biblijne przesłanki, że narodził się na przełomie września i października.

Poza tym Jezus Chrystus nie ustanowił i nie nakazał obchodzenia swoich narodzin. Przez około pierwsze 300 lat chrześcijaństwa w ogóle nie było takich świąt. Data 25 grudnia została inkorporowana od wyznawców kultów solarnych, a święto to zostało wprowadzone za czasów Konstantyna i było kultywowane przez późniejszych cesarzy.

Oto biblijne argumenty wskazujące na to, że Chrystus nie narodził się w zimie :

1. Ewangelia Łukasza 2:8 : Gdy urodził się Chrystus – to pasterze czuwali w polu nad stadami. Od ok połowy października do marca stada nie przebywały na otwartej przestrzeni, ale sprowadzano je na przezimowanie, więc Chrystus nie narodził się między połową października a marcem.

2. Łukasz 2:1 – z tych samych względów pogodowych nie robiono spisów ludności zimą. Od ok listopada do początku marca w Izraelu bywa ciężka deszczowa a nawet śnieżna pogoda. Zbawiciel mówi aby modlić się aby ucieczka w czasach ostatecznych nie wypadła zimą.

3. Jan Chrziciel poczęty został na przełomie czerwca/lipca – [zmiana Abiasza] – Łukasz 1:5,8. Jan był starszy o 6 miesięcy od Chrystusa – Łukasz 1:36. Gdy do czerwca/lipca dodamy 9 miesięcy ciąży Elżbiety – to wychodzi że Jan narodził się na przełomie marca/kwietnia. Chrystus urodził się pół roku później a więc na przełomie września/października.

4. Chrystus miał ok 30 lat gdy rozpoczął publiczną służbę – Łk 3:23 i trwała ona prawdopodobnie 3,5 roku. Tyle ma trwać przyszła misja proroków Bożych – Objawienie 11:3 i władza antychrysta – Obj 13:5.

5. ” A Słowo ciałem się stało i zamieszkało [skenoo] wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy ” – Ewangelia Jana 1:14 – słowo zamieszkało to greckie słowo “SKENOO” co oznacza żyć lub mieszkać pod namiotami, rozbić namiot. Starotestamentowe, nie obowiązujące nas święto Namiotów.

Chrystus żył mniej więcej 33 lata, a został zabity na przełomie marca i kwietnia. Jakby nie liczyć wychodzi na to, że urodziny mesjasza nie były w grudniu tylko właśnie na przełomie września i października.

Autorstwo: charis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. maj cher 27.12.2018 11:48

  Nie ma to znaczenia bo to kwestia wiary.

 2. Zawisza Niebieski 27.12.2018 12:17

  Jezus nie narodził się 25 grudnia, data ta to śmierć i narodzenie bóstw solarnych, w przypadku Jezusa to połączony kult bóstw solarnych Sol Invictus, których wyznawcą był Konstantyn Wielki. Nie narodził się w stajence, bo tam stajenek nikt nie budował, zwierzęta na noc zapędzano do zagród, dla ochrony przed drapieżnikami. Nie spał na sianku, bo tam trawy wiecznie zielone, nikt siana nie zbierał. Żłobka też nie było. To są znowóż jasełka, wprowadzone przez franciszkanów.

 3. Dandi1981 01.04.2020 08:01

  Jezus umarl w meczarniach bo byl zagrozeniem dla kosciola, ten sam kosciol wykorzystal jego smierc do prapogowania swojej religi.
  Kosciol nie ma nic wspolnego z jego naukami jest jego przeciwienstwem, kumuluja najwieksze bogactwa swiata a jak trzeba pomoc finasowo to mowia placzemy razem z wami.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.